Op. Dr. Adil ALTINSOY

Doktor Adil Altınsoy1981 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
1981 Yılında eğitim almaya hak kazandığım Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1987 de mezun oldum. 1989 yılında başladığım genel cerrahi uzmanlık eğitimi ise 1993 yılında bitirdim. Uzmanlığımı “makat hastalıklarında ameliyatsız çözümler” üzerine yaptığım uzmanlık tezimle bitirdim. Tez çalışmalarım süresince makat hastalıklarının cerrahi ve cerrahi dışı tedavi yöntemleriyle ilgili yöntem ve teknolojileri yakından takip ettim ve kullandım. Bu sayede geniş bilgi ve tecrübe sahibi oldum.

1994 senesinde laparoskopik (kapalı yöntem) cerrahiye başladım. Laparoskopik ameliyatlarda kullanılan ayak kontrollü suction irrigation cihazı geliştirip patentini aldım. Sindirim sistemi (gastrointestinal) endoskopisi ve kolonoskopi eğitimleri aldım.

İlk Görev Yerim Denizli Acıpayam
Mecburi hizmeti Denizli İli Acıpayam İlçesinde yaptıktan sonra memleketim Hatay Dörtyol da 5 yıl çalıştım. Kendi isteğimle tayin yaptırıp, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesi, Etimesgut Devlet Hastanesi, Yenimahalle Devlet hastanesi ve son olarak Sincan Devlet Hastanesinde çalıştım.

Idea Klinik Ankara Şubesinde Görev Yapıyorum
Uzmanlık eğitimimden beri yakından ilgilendiğim makat hastalıkları konusunda teknolojik donanıma sahip Idea Klinik Ankara Şubesini kurdum. Meslek yaşamım süresince bir çok meslektaşıma laparoskopik cerrahi, proctoloji ve endoskopi konularında ilk adımlarında destek olmaya çalıştım.

Idea Klinik Ankara

Idea Klinik Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018