Kalıcı Makyaj Kaşı Dökermi?

Kalıcı makyaj uyugulanmış bireylerde normal kaşları dökermi sorusuna resimlerle örnekler verilmektedir.

Kaş ekimi yaptıran kadınların % 70-80 kadarı daha önce kontür (tüketiciyi ikna etmek için farklı isimler kullanılsa da aslında bir tür dövmedir ve dövmede kullanılan boyalar kullanılır) yaptırmış kişilerden oluşmaktadır. Bu kalıcı kontür yaptıranların neredeyse tamamı kontur yaptırdığı günlerden sonraki günlerde kaşlarının döküldüğünü ve bir daha çıkmadığını ifade etmektedir. Her ne kadar bu konuda yapılmış bir bilimsel çalışma yoksa da hastaların bu düşüncelerinin yaygın olması doğru olduğunu düşündürmektedir. Kaşı dökebileceği ihtimali de yüksektir çünkü kullanılan kimyasalların zarar verme ihtimali vardır.
Kullanılan pigmentlerin kimyasal olarak zarar verebilir, yapılırken kullanılan iğnenin yaptığı küçük travma da dökülme nedeni olabilir.

Ekim video vr fotoğrafları için instagram.com/kasekimi

Kontür Neden Solar?

Dövmenin getirdiği diğer bir sorun da zamanla solmasıdır, kullanılan pigmentlerden bazıları vücut tarafından emildiği için solabildiği gibi rengi de değişebilmektedir. Mesela kahve rengi renk elde etmek için siyah ve kırmızı karıştırılır, siyah vücut tarafından taşındğında geride kırmızı bir renk kalır. Yapılan alan kırmızı pembe görünür ve bu değişmez.
İstenilen rengin elde edilmesi için karıştırılan renklere göre solduktan sonra yeşil, lacivert, mor gibi vücuda aykırı renkler de ortaya çıkabilmektedir.
Her iki durumda da yani solması veya rengini değiştirmesi durumlarında genellikle yeniden yaptırılır ama o da geçici bir çözümdür, sonraki aylarda daha kötü görünen bir sonuç ortaya çıkar.

Kontür Sildirme İz Bırakır mı?

Lazerle silinmektedir, aslında silme değil boyayı yakma işlemidir. Lazer ışınları boya tarafından daha fazla tutulur, boyanın olduğu deri alanı yanar ve yanık olarak iyileşir. Dövme kadar itici olmasa da bu yanık izide dikkat çekicidir ama dövmeyi kamufle etmekten daha kolaydır. Fondöten gibi ürünlerle kapatılabilir veya üzerine kaş ekilerek sonsuza kadar olarak kapatılabilir.
Her ne kadar youtube daki videolarda ve tv deki reklamlarda çok güzel görünür ama çok iğrenç düzeylerde yanık kalabilmektedir.

Kontür Üzerine Kaş Ekimi

En doğru, en etkili ve en doğal çözümdür. Yeterli sıklıkta ekilirse büyük oranda kamufle eder, kıllardan dolayı da doğallaşır. Tabiki ekimin kalitesi de önemlidir.

kaş kalıcı makyajının kaşı dökmesi 300x223 Kalıcı Makyajın Kaşı Dökermi

Konturun kaşı döktüğü alan

 

Kaş dökülmesine sebep olan kalıcı makyaj 300x225 Kalıcı Makyajın Kaşı Dökermi

Kaş dökülmesine sebep olan dövme

 

Kaşın dökülmesiyle çirkinleşen kalıcı makyaj 300x223 Kalıcı Makyajın Kaşı Dökermi

Kaşın dökülmesiyle çirkinleşen kalıcı makyaj

 

İnce tasarlanan kalıcı makyaj 300x224 Kalıcı Makyajın Kaşı Dökermi

İnce tasarlanan kalıcı makyaj

 

Kaş kalıcı makyaj 300x223 Kalıcı Makyajın Kaşı Dökermi

kontur

 

Uygulandığı alandaki kaşları dökmüş kalıcı makyaj 300x222 Kalıcı Makyajın Kaşı Dökermi

Uygulandığı alandaki kaşları dökmüş kontur

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel saglik © 2018