Doktorlarımız

Bu sayfada çağdaş tedavi yöntemleriyle varis, hemoroid, kıl dönmesi, fissür, fistül, siğil, nasır, yağ bezesi tedavileri yapan doktorlar ve bu doktorların iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Op. Dr. Adil ALTINSOY

Doktor Adil Altınsoy1981 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
1981 Yılında eğitim almaya hak kazandığım Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1987 de mezun oldum. 1989 yılında başladığım genel cerrahi uzmanlık eğitimi ise 1993 yılında bitirdim. Uzmanlığımı “makat hastalıklarında ameliyatsız çözümler” üzerine yaptığım uzmanlık tezimle bitirdim. Tez çalışmalarım süresince makat hastalıklarının cerrahi ve cerrahi dışı tedavi yöntemleriyle ilgili yöntem ve teknolojileri yakından takip ettim ve kullandım. Bu sayede geniş bilgi ve tecrübe sahibi oldum.

1994 senesinde laparoskopik (kapalı yöntem) cerrahiye başladım. Laparoskopik ameliyatlarda kullanılan ayak kontrollü suction irrigation cihazı geliştirip patentini aldım. Sindirim sistemi (gastrointestinal) endoskopisi ve kolonoskopi eğitimleri aldım.

İlk Görev Yerim Denizli Acıpayam
Mecburi hizmeti Denizli İli Acıpayam İlçesinde yaptıktan sonra memleketim Hatay Dörtyol da 5 yıl çalıştım. Kendi isteğimle tayin yaptırıp, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesi, Etimesgut Devlet Hastanesi, Yenimahalle Devlet hastanesi ve son olarak Sincan Devlet Hastanesinde çalıştım.

Idea Klinik Ankara Şubesinde Görev Yapıyorum
Uzmanlık eğitimimden beri yakından ilgilendiğim makat hastalıkları konusunda teknolojik donanıma sahip Idea Klinik Ankara Şubesini kurdum. Meslek yaşamım süresince bir çok meslektaşıma laparoskopik cerrahi, proctoloji ve endoskopi konularında ilk adımlarında destek olmaya çalıştım.

Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN

Doktor Hasan Berat CİHAN31 Aralık 1963 yılında Nevşehir ilimizde dünyaya gelen Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN İlk ve orta öğretimine müteakip 1986 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. İhtisası Kalp Damar Cerrahisi olan uzmanımız 1994 yılından 2013 yılına kadar İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde öğretim elemanı olarak görev yapmıştır.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde özellikle varisin ameliyatsız tedavi yöntemleriyle ilgili eğitim vermiş ve bu yıllar içerisinde binlerce varis hastasını tedavi etmiş ve onlarca kalp damar cerrahi asistanına sanatını öğretmiştir.

Aralık 2013 tarihinde Idea Klinik Kadıköy Şubesinde göreve başlayan Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN bu kliniğin varis bölümü sorumlusudur ve genişliği 0.1 mm ile 25 mm arasındaki varislerin tümünü ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebilmektedir. Kullandığı tedavi yöntemleri; lazer, radyo frekans, likid skleroterapi, köpük tedavisi yöntemlerdir.

Op. Dr. Nizam KURTDERE

Op.Dr.Nizam Kurtdere Hatay’ın Samandağ ilçesinde 1963 yılında doğdu.Çocukluğunu geçim kaynakları narenciye, çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan bu sahil kasabasında geçirdi.

İlk, orta ve lise öğrenimini Samandağ da tamamladıktan sonra 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesine başladı.

1987 yılında tıp fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl Nevşehir Ürgüp Başdere kasabasında mecburi hizmete başladı. Burada 1 yıla yakın görev yaptıktan sonra 1988 yılında İstanbul Eğitim ve araştırma hastanesinde genel cerrahi asistanlığına başladı.1992 yılında cerrahi asistanlığını tamamlayıp uzman oldu. 1993 yılında Erzincan Tercan ilçesinde Tercan Devlet Hastanesinde göreve başladı.

Askerliğini Sivas Asker hastanesinde yaptı. 1 yıl Tercan Devlet Hastanesi başhekimliği yaptı, Erzincan Devlet Hastanesi ve SSK Hastanelerinde kısa süreli geçici görevlerden sonra İstanbul a döndü ve 1995 yılında Bakırköy Devlet Hastanesinde göreve başladı. Aynı yıl Bakırköy Devlet Hastanesine bağlı Esenyurt Semt Polikliniğine başladı.

Hizmet içi eğitim çerçevesinde İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanesinde laparoskopik cerrahi ve gastrointestinal endoskopi konularında eğitim gördü .2007 yılında Esenyurt Devlet Hastanesinin açılması ile birlikte bu hastanin genel cerrahi bölümünde mayıs 2014 yılına kadar görev yaptı. olan Dr. Nizam Kurtdere evli ve 1 çocuk babasıdır.

Haziran 2014 tarihinden itibaren Idea Klinik Nişantaşı Şubesinde çalışmaktadır.

Dr. Atilla KAYA

Doktor Atilla KAYA1961 yılında Malatya da doğdum, ilk orta ve liseyi Malatya da okudum. 12 eylül darbesinden hemen sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım ve 1986 yılında mezun oldum.Artık eğitim süreci tamamlanmıştı.

Mecburi hizmet için Mardin İli Nusaybin İlçesi Akarsu Nahiyesi ne gittim. Altı ay kadar sağlık ocağında çalıştım.Bu 6 aylık süre boyunca ne yazık ki hiç anım olmadı diyecek kadar hareketsiz bir dönem geçirdim. Terör korkusuyla çok fazla gezemezdim daha beteri köyde lokanta olmadığı ve de hiç yemek yapmayı bilmediğim için 6 ayda 10 kilo verdim. 62 kilo başladığım bu yerde 52 kilo kalmıştım öyle ki Afrikalı çocuklar gibi olmuştum. Sağolsun baldızımın tanıdığı birinin torpiliyle Ankara Gölbaşı Belediye Tabipliği ne tayin yaptırdım, iyi ki yaptırdım yoksa beslenme yetersizliğinden görev şehidi olacaktım.

Ankara Gölbaşı Belediyesinde 1.5 yıl kadar çalıştım, sonra gene cerrahi uzmanlığı için İstanbul Samatya Hastanesinde göreve başladım.4.5 yıllık uzmanlık eğitimi sonrası Ankara Elmadağ Devlet Hastanesine Başladım. Sağlık ocağından dönüştürülmüş olduğu için hiçbir cerrahi işlem yapamıyorduk. Sonra dostum olan ve kendisinden çok şey öğrendiğim Prof.Dr.Ahmet ALPONAT ile birlikte hastaneyi ameliyat yapabilir hale getirdik ve çok güzel hizmet verdik.

1.5 yıl kadar Elmadağ da çalışırken eşimin çalışmasına rağmen Ankarada zorlukla geçinebiliyorduk bir de yetmezmiş gibi kızım Ece Nil KAYA dünyaya geldi. İyi kötü idare ederken Tansu ÇİLLER denilen yaratık bir gecede % 100 devalüasyon yaparak bizi daha da fakirleştirince geçinebileceğimiz yer aradık ve Adana nın Osmaniye ilçesine (sonra il oldu) tayin yaptırdım.

Osmaniye 2 yaşlı cerrahın (ikisi de rahmetli oldu) görev yaptığı ve bana göre bakir bir yerdi. Bu iki yaşlı cerrahın yanında “koyunun olmadığı yerde keçiye Abdulrahman Çelebi derler” ata sözünü gerçekleştirdim ve çok öne çıktım.

Dediğim gibi Osmaniye bakir bir yerdi ve kişisel çabalarımla bir çok şeyi ilk defa ben gerçekleştirdim. Bunlar; Lazerle basur tedavisi, laparakopik cerrahi, endoskopi, ameliyatsız varis tedavileri, saç ekimi ve diğer ekimler, çeşitli estetik uygulamalar vs. 13 yıl çalıştıktan sonra Osmaniye artık dar gelmeye başlamıştı ve ayrılma kararı aldık.

Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS

1958 Samsun doğumluyum.1975 yılında Ankara Atatürk Lisesinden mezun oldum.Aynı yıl Ankara tıp fakültesine girdim.1981 yılında mezun oldum.1981-82 yılları arasında Rize Ssk Hastanesinde çalıştım.1982 Nisan ayında Samatya Hastanesinde Genel Cerrahi ihtisasına başladım.

1986 yılında ihtisasım bitti.Mecburi hizmet kurasıyla Akçakoca Devlet Hastanesine gittim. Buradan askere giderek Eskişehir Hava Hastanesinde Uzman Doktor olarak askerliğimi yaptım.1991 yılında Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesine geçtim.

1996 yılında Osmaniye Devlet Hastanesine tayin oldum.2007 yılında bu hastaneden ayrılarak kurucu müdürlüğünü yaptığım A1 sınıfı Osmaniye Özel Yeni Hayat Hastanesinde iki yıl çalıştım.2009 yılında İstanbul Çamlıca Hospitalium Hastanesinde göreve başladım.

2014 ocak 1 itibari ile bu hastaneden ayrıldım.Türkiye’de hemoroidlerde yapılan hemoroidal arter ligasyonu ameliyatını ilk defa yapanlardanım.Ortalama 500 e yakın vakam vardır.

Ayrıca guatr,karınameliyatları,fıtıkameliyatları,kistdermoitameliyatları,memeameliyatları,anal bölge ameliyatları,kanser cerrahisi ile uğraştım. Evli ve iki çocuk sahibiyim.

Dr. Onur GÜRER

Doktor Onur Gürerİstanbul’da 1966 yılında doğdu. İlkokulu İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Saint Benoit Fransız Erkek Koleji’nde okul birincisi olarak tamamladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

15 yıl Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Araştırma Merkezi’nde çalıştıktan sonra özel sektöre geçerek Başhekimlik ve Kalp-Damar Cerrahisi Bölüm Başkanlığı da dahil olmak üzere 7 yıl görev yaptı. 2014 yılında Idea Klinik Nişantaşı bünyesine katıldı.

20 yıl süresince Kalp ve Damar Cerrahisi alanında sayısı 5000’i aşan başarılı operasyon gerçekleştirmiştir. Ameliyatsız varis tedavisinde, atardamar ve toplardamar tıkanıklıklarında birçok öncü yeniliklere imza atmıştır. Bu başarıları medyada defalarca haber olmuştur. Türk Tabipler Birliği, Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği, Ulusal Vasküler Cerrahi Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği ve Fleboloji Derneği’ne üyedir.

Boğaziçi Üniversitesi Biyo-Medikal Enstitüsü “medikal bilgisayar” sertifikası ve Hacettepe Üniversitesi Finansal Araştırmalar Merkezi “stratejik sağlık kuruluşları yönetimi” sertifikaları vardır.

Evli ve bir çocuğu var. Fransızcayı çok iyi, İngilizceyi iyi derecede bilmektedir. Şah damarı tıkanıklıklarında geliştirdiği ameliyat yöntemleri vardır. Halen Idea klinik Kalp Damar Cerrahi Merkezi Nişantaşı Şubesinde çalışmaktadır.

Op. Dr. Serkan AKARSU

1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesi tıp Fakültesi’ ni kazanarak eğitimine Sivas’ ta devam etmiştir. Bu sırada 1996 yılında birçok insanın yaşamını kaybetmesine sebep olan Gölcük depreminde intern doktor olarak hizmet vermiştir.
2000 yılında mezun olduktan sonra bir süre Bursa ‘ da özel polikliniklerde çalışmanın devamında 2003 yılında askerlik görevini tamamlamıştır. Döndükten sonra 3 yıl kadar Bursa Özel Doruk Tıp Merkezi’ nde Acil Hekimi olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladı.
Evli, 3 çocuk babası olan Serkan Akarsu, 2013 yılında tamamladığı uzmanlık eğitimi sonrası Osmaniye Devlet Hastanesi’ nde görevini icra etmiştir. Uzmanlık eğitimi ve daha sonraki görevi süresinde varis tedavileri konusunda oldukça deneyim kazanmıştır.
Edindiği tecrübelerin ışığında 2015 yılından beri İzmir’ de ameliyatsız olarak güncel varis tedavilerini başarı ile gerçekleştirmektedir.

TEDAVİSİNİ YAPTIĞI HASTALIKLAR VE KULLANDIĞI YÖNTEMLER

Ameliyatsız Yöntemler ile Varis Tedavisi

Varis günümüzün en yaygın damar hastalıklarındandır. Bazı hastalarda ciddi ağrılar, kasılmalar ve kaşıntılarla kendini belli etse de, bazı hastalarda da hiçbir belirti göstermeden ilerleme göstermektedir. Bu sebeple hastalar ya estetik ya da verdiği şikayetler nedeni ile tedavi olmaya karar vermektedirler. Her ne kadar rahatsızlık vermese de ihmal edilmemesi ve tedavisi mutlaka gerçekleştirilmelidir.
Op. Dr. Serkan AKARSU
güncel ve her hasta konforuna uygun tedavi yöntemlerini kullanarak tedavileri gerçekleştirmektedir. Bu yöntemler;

Köpük skleroterapi
Skleroterapi
Radyofrekans
Lazer
Venablock
Uygulanacak olan bu yöntemlerin seçimi genişlemiş damar olarak da tanımlanan varisin kalınlığına göre belirlenmektedir.

Gençlik iksiri PRP ile Ameliyatsız Varis Ülseri Tedavisi

Varis hastalığının ihmali sonucu genellikle bacakların iç yüzeyinde kaşıma gibi travmalara bağlı olarak yaralar açılır. Bu yaralar enfeksiyon kapabilir ve bu durum yürümeyi dahi güçleştirerek hastanın yaşam kalitesini oldukça düşürür.
Varis ülserinin tedavisi tıbbın gelişmesiyle birlikte geliştirilmiş bir yöntem olan PRP( Platelet Rich Plasma) ile kolay hale gelmiştir. PRP yani trombosit yönünden zengin plazma sıvısının yaraya enjekte edilmesiyle yaranın iyileşmesi sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Hemanjiom ( Damar beni) Tedavisi
Doğuştan olan bebeklik döneminde gözlenen iyi huylu damar hastalığıdır. Hemanjiomun kendiliğinden geçmesi ihtimalinin nedeniyle bir süre takip edilmesi uygundur. Eğer küçülme gözlenmiyorsa görsel olarak da kişiyi oldukça rahatsız eden hemanjiomun tedavisine bir an önce başlanması gerekmektedir. Çünkü hemanjiomlar kanam tehlikesi içermektedir. Tedavisi, yumak halinde olan bu damarların kurutulması ile mümkün hale gelmektedir.
Hemanjiom tedavisinde kullanılan yöntemler; lazer ve İlaç enjeksiyonudur. Bu yöntemler sayesinde hasta günlük yaşantısından taviz vermeden tedavi olabilmektedir.

Dr. Demet AĞRAS

31 Mart 1973 tarihinde İzmir Alsancak ‘ta dünyaya gelmiştir.İlköğretimini Kenan Gamsız ilköğretim Okulun’da eğitime başlamış ve başarıya ilk adımını atmıştır. Ortaokul ve Lise için Karşıyaka lisesinde eğitimine devam etmiştir.Doktor olma hayali sınava girmeden öncesinde başlamış ve hedefine gösterdiği çaba ile ulaşmıştır.
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve Genel cerrahi uzmanlığını da yine Ege Üniversitesin’de yapmıstır. İzmir ili içinde birçok hastane de görev almıs uzun yıllar Bergama Devlet Hastahanesin ‘de çalısmıştır.
Yoğun temposuna rağmen sporu her zaman sevmiş ve birçok alanda kendini ıspatlamıştır.Milli yüzücü olup 1991 yılında Avrupa-Balkanlar yüzme şampiyonasını başarıyla kazanmıştır.Kızı ile vakit geçirmekten piyano çalmaktan ve paten sürmekten oldukça keyif almaktadır. Bahçe ve bitki yetiştirme işleri ona huzur verir.
TEDAVİSİNİ YAPTIĞI HASTALIKLAR VE UYGULADIĞI YÖNTEMLER
HEMOROİD : THD + LAZER yöntemin’de herhangi bir kesme işlemi olmadığı için daha çabuk günlük hayata dönüş sağlanır.Ameliyatsız yöntemler uygulanır.
ANAL FİSSÜR : Kas kesme tedavisinde geri dönüşü olmayan komplikasyonlar yaşandığı için ameliyatsız yöntemler uygulamaktayız. Botox tedavisi ile orada ki kası geçici olarak gevşemesini sağlıyor . Bu süreç içerisin de doktorunuzun da önerileri ile şikayetleriniz sonuç buluyor.
KIL DÖNMESİ : Bu rahatsızlık birçok kişide görülür.Vücudunuzdan ensenizden makat etrafında ki kıllardan koparak kuyruk sokumuna yerleşip terleme ve sürtünme hareketiyle içeri doğru ilerler.Açık bırakma ,flap yöntemi gibi birçok ilkel tedaviler geçmişte kalmıştır.Uzun süre yüzüstü yatmanız istenir ve iş güç kaybı yaratır nüks oranı çok fazladır. Mikrosinüsektomi yönteminde küçük bir kesi ile müdahale uygulanır ve emilebilir dikişler kullanılır, aynı gün hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Nüks oranı oldukça azdır.
KONDİLOM (GENİTAL SİĞİL ) : Virütik hastalık olması nedeniyle bulaşıcıdır. Cinsel temastan ortak kullanım alanlarından (wc , hamam vb.) bulaşabilir. Ameliyatsız yöntem olan lazer ile tedavisi mümkündür. Ancak tedavi edilmez ise giderek artış gösterip kanser riskini artırır.
BEN TEDAVİSİ : Radyofrekansla buharlaştırma yöntemi ile 1 dakikada benlerinizden kurtulursunuz . cerrahi yöntemle alınan benlerde rahatsızlık veren ciddi dikiş izi kaldığı için eski bir yöntemdir. Radyofrekans en az iz bırakan yöntemdir.
SİĞİL : Siğiller virüslerin neden olduğu hastalıklardır. Elde ayakta ve birçok farklı bölgede görülebilir . tedavi edilmezse yaygınlık gösterir. Radyofrekans işlemi ile kısa sürede yapılabilir.
MEME HASTALIĞI : Öncelikle elle muayenesi gerçekleşir. Gerek görülürse hekim tarafından ultrason ve mamografi ile değerlendirilir. Sonuçlarına göre tedavi yöntemleri belirlenir.
NASIR : Nasır vücudun bası gören yerlerinde kendini koruma mekanizması geliştirir. Ve zamanla yumuşak deride sertleşme görülür ağrı yapar. Lazer ve radyofrekans yöntemiyle kısa sürede nasırlarınızdan kurtulursunuz .
FİSTÜL : Makatta birçok nedenden dolayı oluşan apse hali tedavi edilmez ise kendisine en zayıf olan dokudan yeni bir yol açar. O yoldan apse ve dışkı çıkışı olur tedavi edilmezse farklı yerlerden açılabilir. Sürekli enfeksiyon hali oluşturur. Bunun içinde lazer ile tedavisi mümkündür. Bazı fistüllerde klinik ortamı yeterli iken bazıları hastane ortamında yapılması uygundur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ : Atatürk cad. No :174/1 Ekim Apt. Kat :4 Daire:8 KONAK /İZMİR
0542 295 52 54 0232 422 10 06

Dr.Seher Şirin Kimdir

15.09.1961 tarihinde Karaman- Ermenek ilçesinde doğan Dr.Seher ŞİRİN. İlköğretim, orta öğretim, Liseyi Mersin merkezde okudu.

1979 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1985 tarihinde bitirdi. 1985-1987 tarihleri arasında 2 yıl boyunca Muğla Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak mecburi hizmet yaptı.

1987 yılında Silivri Sağlık Grup Başkanlığı, 1987-1990 yılları arasında 3 yıl boyunca 70. Yıl Fizik Tedavi Hastanesinde pratisyen hekim olarak çalıştı. 1990-1994 tarihlerinde SSK İstanbul Eğitim Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Op. Dr. Arslan KAYGUSUSUZ ve ekibinden genel cerrahi ihtisasını aldı. 1995-1997 SSK İstanbul Şişli

seher şirin kimdir

Hastanesinde Genel Cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 1997 den itibaren Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmaktadır bu süre boyunca çok sayıda genel cerrahi asistanının eğitimine katkı sağlamıştır. 1997-2007 yıllarında özel muayenehane hekimliği

ve bazı özel hastanelerde part time Genel cerrahi uzmanlığı yaptı. İngilizce bilir. 2 çocuk annesidir.
Gerek ihtisası süresince, gerekse sonraki çalışma döneminde meme hastalıkları ve makat bölgesi hastalıklarıyla ilgilendi. Halen ağırlıklı olarak meme kanser, hemoroid (basur), anal fissür (makat çatlağı), fistül, kıl dönmesi hastalıkları üzerine hasta kabul etmektedir. Kıl dönmesi tedavisinde mikro sinüsektomi yöntemi , bascom, karidakis gibi çağdaş ve yeni yöntemleri uygulamaktadır.
Dr. Seher Şirin
üyesi olduğu meslek örgütleri:

Türk Cerrahi Derneği
İstanbul Cerrahi Derneği
Senoloji Derneği
Laparoskopik Endoskopik cerrahi Derneği
Gastrointestinal Endoskopi derneği
Travma ve Acil Cerrahi Derneği.

Diğer bilgiler
Branşı ; Genel Cerrahi
Mesleki ilgi Alanı : Makat hastalıkları (proctoloji)
Tedavi Ettiği Hastalıklar : Makat çatlağı (anal fissür), Basur (hemoroid), kıl dönmesi (pilonidal sinüs), fistül, kondilom (genital ve anal siğil), meme kanseri, meme kistleri, ben tedavisi, lipom, siğil teadvileri. Gastroskop, kolonoskop gibi teşhis yöntemlerini kullanmaktadır.
Uyguladığı Tıbbi İşlemler: Mikro sinüsektomi, lazer, anal fissür botox tedavisi ve diğer ameliyatsız yöntemler yanı sıra tüm meme ameliyatları, radyo frekansla ben tedavisi.

Op Dr Seher Şirin ilgilendiği hastalıklar

HEMOROİD (BASUR)

Tedavilerinde en gelişmiş yöntem olan THD yöntemini uygular . Hastaların hemoroid derecelerine göre bağlama, trombektomi, lazer işlemlerini de uygular.  Ameliyatsız yöntemler lazer ve lastikle boğma yöntemlerini en yaygın kullanan proktoloji uzmanlardandır.

KIL DÖNMESİ (PİLONİDAL SİNÜS )

Eski yöntemlere nazaran mikrosinüsektomi yöntemi uyguluyor. Küçük bir kesiyle kıl yumağını çıkarılır. Hasta çok rahat, konforlu bir tedavi görmüş olur

MEME HASTALIKLARI

Meme ve çevresi elle muayene edildikten sonra ultrason, mamografi istenir. Ultrason, mamografi sonucuna göre tedavi şekillendirilir.

KONDİLOM

Genellikle cinsel yolla bulaşan genital siğilleri koterizasyon ile yakma işlemi yapılarak yok edilir . Daha sonra  belirli aralıklarla hasta kontrole çağırılarak tedavisi gerçekleştirilir.

MAKAT ÇATLAĞI

Kabızlık ve ıkınmadan oluşan çatlak (yırtık) botox yöntemiyle tedavi edilir. Ameliyat yöntemiyle de oluşan tedavileri mümkündür. Ancak ameliyat sonrası oluşan gaz kaçırma , büyük abdest tutamama gibi komplikasyonlardan dolayı tercih edilmemektedir. Botox en etkili yöntemdir. Uygun vakalarda LİS ameliyatı yapmaktadır.

SİĞİL

Virütik bir hastalık olan siğilleri radyofrekansla buharlaştırma yöntemi ile tedavi edilir. El, yüz gibi vücudun değişik yerlerindeki siğiller gibi genital, anal siğillerin tedavisi konusunda da İzmirin en birikimli proktoloji uzmanlarındandır.

BEN

Doğuştan yada sonradan oluşan yüzeysel ,derinlemesine olan cerrahi müdahale gerektirmeden radyofrekans yöntemi ile buharlaştırarak tedavi edilir.

FİSTÜL

Genellikle makat yakınında oluşan apsenin bağırsak içine doğru akması sonucunda oluşan kanaldır.bu kanalı ortadan yok etmek için teknolojik yöntem olan lazer yöntemi ile fistülektomi işlemi uygun olur.

NASIR

Nasır hastalığı travmatik olaylarla ilerler .yumuşak doku zaman içinde kendisine savunma mekanizması geliştirir . Radyofrekans, lazer işlemi ile tedavisi mümkündür.

Genel saglik © 2018