Ben Tedavi Öncesi Sonrası Görüntüleri

İnsanların en önemsediği konulardan biri olan güzellik ben gibi görsel sorunlarda hastaları en çok ilgilendiren tedavi sonrası görünümün nasıl olacağıdır. Konunun devamında farklı yöntemlere yapılmış ben aldırma uygulama sonuçlarını göreceksiniz. Ben tedavisinde hastaların en çok tedirgin olduğu şey tedavi sonrası kalacak iz miktarıdır. Tedavinin yapıldığı tekniğe göre oluşan iz miktarı çok değişken olup, her ben için en uygun yöntem seçilmelidir. Her hastaya aynı yöntem uygulanırsa çok rahatsız edici sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ben Alınınca İz Kalır mı?

Yöntemlere göre oluşacak iz şu şekilde olabilir.

Lazerle silme ; Daha çok yüzeysel koyu renkli benlerin tedavisinde kullanılır,hiç iz kalmaz diyecek kadar hafif bir iz kalabilir ve fark edilemez.

Buharlaştırma ; Özellikle kabarık ve et beni gibi benlerin tedavisinde en etkili çözümdür, sivilce izinden hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir. İşlem milimetrenin çeyreği kadar tabakalar halinde ilerlenir, temiz zemine gelinceye kadar buharlaştırma devam eder. İşlem sonucu o anda görülebilir ve nettir.

Plexr Ben Tedavisi

Plazma teknolojisidir, radyo frekans gibi etkiler ancak daha pratiktir. Bene dokunulduğu anda yok olur. Daha çok leke ve göz kapağı estetiğinde kullanılır ama ben tedavisi de yapılmaktadır.

Ben Dondurma (krio terapi ) ; Öldürülecek dokunun derinliği belirlenemediği için ben olduğu gibi kalabilir veya derin çukurluk oluşabilir. Uygulamadan sonra 15 gün sonuç hakkında fikir edilemez. Aylık seanslar halinde uygulanır bir seansta olabileceği gibi uzayabilir de.

Ameliyatla ben alma ; Benden daha kötü görünen çizgi şeklinde iz kalır,dikişler estetik dikiş şeklinde atılmadıysa bu durumda balık kılçığı şeklinde çok daha kötü iz kalır.Ameliyatla ben tedavisi devlet hastaneleri dışında kullanımı pek kalmamış bir tedavi şeklidir.

alin-kisminda-ben ben-tedavisi-resimleri burunda-ben yuzde-ben-aldirma

Ben tedavi görsellerini araştırın inceleyin ve hangi yöntemle aldıracağınıza kabaca siz karar verin ve tüm teknolojilerin olduğu kliniklerden hizmet alın yoksa ameliyata ikna edilebilirsiniz.

Kıllı Ben Alınır mı ?

Büyüklüğüne göre değişmektedir küçük birkaç mm ile 1-2 cm arasındakiler ameliyatsız yöntemlerle basitçe tedavi edilebilir. Bu şekilde ameliyatsız yöntemlerle tedavi sonrası önceden var olan kıllar olduğu gibi kalabilir bu durumda tedavi sonrası lazer epilasyon yada iğne epilasyon yapılabilir.

Tüylü Ben

Çok geniş yüzeyleri tutan büyüklükteki kıllı benlerin tedavisi daha çok cerrahi olarak yapılır. Ameliyatla o bölge cildi tümüyle alınır doku kendini toparladıktan sonra başka bir bölgeden alınan ciltle kapatılır. Oldukça zahmetli bir süreçtir bu sebeple daha çok yüz bölgesi gibi çok görünen ve estetik olarak hastayı çok rahatsız edenler alınır. Çapı çok büyük olanların ameliyatları kanlı ameliyatlardır.

Sonuç olarak 2-3 cm ye kadar olan kıllı benlerin tedavisi bu konuda yeterli teknolojik birikimi olan kliniklerde ayaktan ve basitçe alınabilir ancak çok geniş olanlar ameliyatla tedavi edilebilir. İlaçlarla veya bitkisel ürünlerle hiçbir şekilde düzelmez.

Ben Tedavisi Nerede Yaptırılmalı ?

 Ben tedavisi

Öncesi

DSC08832x                                                     Sonrası

Günümüzde ‘’ben’’ tedavisi yaptırabileceğiniz hizmet alınabilecek binlerce hastane, klinik, muayenehane veya tedavi merkezleri vardır.
Lakin bütün hastalıklar ve yerleşim yerlerinde de olduğu için İstanbul’da da nerede ‘’ben’’ tedavisi yaptırılacağına karar verirken o hastanenin, kliğin, muayenehanelerin ve tedavi merkezlerinin teknolojik donanımı gözden geçirilmelidir.

Operasyonla ‘’ben’’ aldırma tedavisi artık tarih olmasına rağmen yeterli bilginin teknolojinin olmadığı muayenehanelerde hala benler cerrahi olarak çıkarılmaktadır. ‘’Ben’’ operasyonla alındıktan sonra alınan yerde benin boyutunun 2 katı büyüklükte benden daha kötü bir iz kalmaktadır. Buna rağmen lazer, radyofrekans ve elektrokoter gibi teknolojik imkanlarla tedavi sonrası benin çapına ve cinsine göre ya hiçbir leke kalmamakta yada gözle fark edilmeyecek kadar iz kalmaktadır.
Leke kalsa bile maksimum benin çapı kadar bir leke bulunmakta ve her şekilde benle kıyaslanmayacak kadar hafif olmaktadır.
Türkiye’de ben tedavisi yapan muayenehaneler çoğunluğunda ben tedavisinde yapılan yöntemlerin hepsi bir arada bulunmamaktadır.
Ben tedavisini yaptırmaya karar verilirken iyi araştırıp hangi yöntemin veya yöntemlerin ( kişide farklı yapıda ‘’ben’’ varsa değişik teknolojiler kullanılabilir) daha iyi olacağı konusunda hemfikir sahibi olunmalıdır.
Bu nedenle bilgili olarak muayenehaneye gidilirse muayenenin, kliniğin ya da hastanenin kullandığı teknoloji daha doğru bir şekilde araştırılır sorgulanır ve tedaviyi yapan kişinin “ben lazere karşıyım operasyonla alınması gerekir” biçimindeki yaklaşımının sebebi anlaşılmalıdır. Genel olarak devlet hastaneleri daha çok hastalıklarla ilgilendiğinden dolayı ben tedavisi operasyonla yapılmaktadır.
Bu yüzden bütün hastalıklar tedavisinde olduğu gibi ‘’ben’’ tedavisinde de teknolojinin olmadığı yerlerde teknolojik tedavi uygulanamaz ve hasta muayenehanelerde var olan yönteme maruz bıralıkılır.
Unutmayın ki tüm hastalıkların tedavisine her geçtiğimiz gün bir yenisi eklenmektedir. Eskiden kalma tedavi yöntemleri yerini giderek kendini teknolojiye bırakmıştır.

Ben tedavisi hakkında daha fazla bilgiye http://www.bentedavisi.com sitesinde Op. Dr. Atilla KAYA’nın operasyonlarını görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018