Ben Tedavi Öncesi Sonrası Görüntüleri

İnsanların en önemsediği konulardan biri olan güzellik, ben (nevüs) gibi görsel sorunlarda hastaları en çok ilgilendiren tedavi sonrası görünümün nasıl olacağıdır. Konunun devamında farklı yöntemlere yapılmış benleri aldırma uygulama sonuçlarını göreceksiniz. Benlerin tedavisinde hastaların en çok tedirgin olduğu şey tedavi sonrası kalacak iz miktarıdır. Tedavinin yapıldığı tekniğe göre oluşan iz miktarı çok değişken olup, her bene göre en uygun yöntem seçilmelidir. Her hastaya aynı yöntem uygulanırsa çok rahatsız edici sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ben tedavi video ve fotoğrafları için instagram.com/bentedavisi

Ben Alınınca İz Kalır mı?

Yöntemlere göre oluşacak iz şu şekilde olabilir.

Lazerle silme

Daha çok yüzeysel koyu renkli benlerin tedavisinde kullanılır,hiç iz kalmaz diyecek kadar hafif bir iz kalabilir, fark edilemez.

Buharlaştırma

Radyo frekanla tedavidir. Özellikle kabarık, et beni gibi benlerin tedavisinde en etkili çözümdür, sivilce izinden hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir. İşlem milimetrenin çeyreği kadar tabakalar halinde ilerlenir, temiz zemine gelinceye kadar buharlaştırma devam eder. İşlem sonucu o anda görülebilir, çok nettir.

Plexr Ben Tedavisi

Plazma teknolojisidir, radyo frekans gibi etkiler ancak daha pratiktir. Bene dokunulduğu anda yok olur. Daha çok leke, göz kapağı estetiğinde kullanılır ama benlerin tedavisi de yapılmaktadır.

Ben Dondurma (krio terapi ) ; Öldürülecek dokunun derinliği belirlenemediği için sorun olduğu gibi kalabilir veya derin çukurluk oluşabilir. Uygulamadan sonra 15 gün sonuç hakkında fikir edilemez. Aylık seanslar halinde uygulanır bir seansta olabileceği gibi uzayabilir de.

Ameliyatla ben alma ; Benden daha kötü görünen çizgi şeklinde iz kalır,dikişler estetik dikiş şeklinde atılmadıysa bu durumda balık kılçığı şeklinde çok daha kötü kesik izi kalır. Benin ameliyatla tedavisi devlet hastaneleri dışında kullanımı pek kalmamış bir tedavi şeklidir.

alin-kisminda-ben ben-tedavisi-resimleri burunda-ben yuzde-ben-aldirma

Tedavi görsellerini araştırın inceleyin, hangi yöntemle aldıracağınıza kabaca siz karar verin, tüm teknolojilerin olduğu kliniklerden hizmet alın yoksa ameliyata ikna edilebilirsiniz.

Kıllı Ben Alınır mı ?

Büyüklüğüne göre değişmektedir küçük birkaç mm ile 1-2 cm arasındakiler ameliyatsız yöntemlerle basitçe tedavi edilebilir. Bu şekilde ameliyatsız yöntemlerle tedavi sonrası önceden var olan kıllar olduğu gibi kalabilir bu durumda tedaviden sonra lazer epilasyon yada iğne epilasyon yapılabilir.

Tüylü Ben

Çok geniş yüzeyleri tutan büyüklükteki kıllı benlerin tedavisi daha çok cerrahi olarak yapılır. Ameliyatla o bölge cildi tümüyle alınır doku kendini toparladıktan sonra başka bir bölgeden alınan ciltle kapatılır. Oldukça zahmetli bir süreçtir bu sebeple daha çok yüz bölgesi gibi çok görünen, estetik olarak hastayı çok rahatsız edenler alınır. Çapı çok büyük olanların ameliyatları kanlı ameliyatlardır.

Sonuç olarak 2-3 cm ye kadar olan kıllı benlerin tedavisi bu konuda yeterli teknolojik birikimi olan kliniklerde ayaktan, basitçe alınabilir ancak çok geniş olanlar ameliyatla alınabilir. İlaçlarla veya bitkisel ürünlerle hiçbir şekilde düzelmez.

Bitkisel Ben Tedavisi

Aslında bu kadar bilimsellikten uzak bir konuyu böyle bir sayfaya yazmak hiç mantıklı değil ama ne yazık ki hastalıklar ve tedavileri hakkında hiçbir fikri olmayan şarlatanların bu tür ürünler çıkararak insanların parasını almaya çalışmasına engel olur düşüncesi ile eklendi.
Bitkisel adı ile sattıklarının en makulu elma sirkesidir, sirkenin asir yapısından yararlanarak benin üst tabakası alınır ama gövdesi yerinde kalır.
Hele bazı şarlatanlar yine bitkisel adı altında çeşitli ağır asitli solusyonlar piyasaya vermektedir, bunlar son derece tehlikelidir. Kesinlikle bilimsel veriler doğrultusunda tedavinizi olun, ya da bırakın olduğu gibi kalsın.

Ben Tedavisi Nerede Yaptırılmalı ?

 Ben tedavisi

Öncesi

DSC08832x                                                     Sonrası

Günümüzde benlerinizin tedavisi yaptırabileceğiniz hizmet alınabilecek binlerce hastane, klinik, muayenehane veya tedavi merkezleri vardır.
Lakin bütün hastalıklar ve yerleşim yerlerinde de olduğu için İstanbul’da da nerede aldıracağına karar verirken o hastanenin, kliğin, muayenehanelerin ve merkezlerin teknolojik donanımı gözden geçirilmelidir.

Operasyonla  aldırma tedavisi artık tarih olmasına rağmen yeterli bilginin teknolojinin olmadığı muayenehanelerde hala benler cerrahi olarak çıkarılmaktadır. Operasyonla alındıktan sonra alınan yerde benin boyutunun 2 katı büyüklükte benden daha kötü dikiş izleri kalmaktadır. Buna rağmen lazer, radyofrekans ve elektrokoter gibi teknolojik imkanlarla tedaviden sonra benin çapına ve cinsine göre ya hiçbir leke kalmamakta yada gözle fark edilmeyecek kadar izi kalmaktadır.
Leke kalsa bile maksimum benin çapı kadar bir leke bulunmakta ve her şekilde benle kıyaslanmayacak kadar hafif olmaktadır.
Beninizi aldırmaya karar verilirken iyi araştırıp hangi yöntemin veya yöntemlerin ( kişide farklı yapıda benler varsa değişik teknolojiler kullanılabilir) daha iyi olacağı konusunda hemfikir sahibi olunmalıdır.
Bu nedenle bilgili olarak muayenehaneye gidilirse muayenenin, kliniğin ya da hastanenin kullandığı teknoloji daha doğru bir şekilde araştırılır sorgulanır ve tedaviyi yapan kişinin “lazere karşıyım operasyonla alınması gerekir” biçimindeki yaklaşımının sebebi anlaşılmalıdır. Genel olarak devlet hastaneleri daha çok hastalıklarla ilgilendiğinden dolayı benleri ameliyatla almaktadır.
Bu yüzden bütün hastalıklar tedavisinde olduğu gibi ‘benlerin tedavisinde de teknolojinin olmadığı yerlerde teknolojiyle yapılamaz ve hasta muayenehanelerde var olan yönteme razı edilir.
Unutmayın ki tüm hastalıkların tedavisine her geçtiğimiz gün bir yenisi eklenmektedir. Eskiden kalma yöntemler yerini giderek kendini teknolojiye bırakmıştır.

Benleri tedavileri hakkında daha fazla bilgiye http://www.bentedavisi.com sitesinde Op. Dr. Atilla KAYA’nın operasyonlarını görebilirsiniz.

Kaynak
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30344399

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018