Saç Sorunlarınıza Tek Tablet İle Çözüm

Xpecia
Saç dökülmesi tedavisi söz konusu olduğunda saç sorunu yaşayan kişilerin ilk başvurmayı düşündükleri ürün genellikle şampuan olur ancak şampuanların saç dökülmesine etki edebildiğine dair bir tek bilimsel yayın bile yoktur.Saç derisi yağlı bir deridir yağlı bir dokudan su ile birlikte kullanılan bir ürünün emilmesi çok güçtür başta kalma süreside dikkate alındığında saç dökülme tedavisinde şampuanların anlamsızlığı daha da gün yüzüne çıkar
Saç dökülme tedavisinde şampuan sonrasında popüler olarak düşünülen ürünler saç sprey ve losyonlarıdır bunlarında yüzlerce işe yaramaz bitkisel olanları yanında az sayıda bilimsel saç ürünleri vardır ve düzenli kullanıldığında % 92 ye kadar memnun edici sonuç sağlamaktadırlar.
saç dökülmesi tedavisinde akla gelen son şey ise tabletlerdir.Aslında uygun içerikli tabletler bilimsel spreyler kadar etkili olabilmektedir diğer taraftan bölgesel kullanılan ürüne ek olarak alınması çok daha yüksek düzeyde cevap alınmasını sağlamaktadır.
Saç için üretilen tabletler özellikle bölgesel ürün kullanmakla uğraşmak istemeyenler için ciddi çözüm sunmaktadır, bununla birlikte bölgesel ürün kullanımın pek yararlı olmadığı ve daha seyrek görülen kadın tipi dökülmelerde ve kansızlık, guatr gibi hastalıklara bağlı dökülmelerde de etkili olmaktadır.
Türkiye de saç için çok sayıda hap (tablet, kapsül) üretilmektedir bunlar içerik açısından değerlendirildiğinde xpecia tablet çok öne çıkmaktadır.
Xpecia yı öne çıkaran üstünlükleri
DHT yi bloke eden saw palmetto en yüksek miktardadır
Saç kökünü besleyen kılcal damarları genişleten gingko biloba bulunan az sayıda saç ürününden biridir
Bayanlarda görülen kansızlığa bağlı saç dökülmesinde etkili olan demir içerir
Erkeklerde andojenik etkiyi azaltan isoflavon Türkiyede üretilen tek üründür
Saçın yapı taşı olan keratin miktarı muadillerinden 2 kat daha fazla bulunmaktadır.
Kearitinin ön maddesi L-sisitin oranı çok yüksektir.
Saçta yüzey düzgünlüğü sağlayan bioperin içerir.
Extra B7 vitamini almayı gerektirmeyecek düzeyde B7 vitamini (biotin ) vardır.
Çinko miktarı bu gurup ürünlerde kullanılabilecek en yüksek düzeydedir
Pantotenik asit (B5 vitamini) muadillerinden daha fazladır.
Bunların dışında diğer eser element ve maddelerde içermektedir.
Bu kadar çeşitli maddeyi bu kadar doğru oranlarda bulabileceğiniz tek saç tableti xpecia dır.
Genel içeriğiyle değerlendirildiğinde bölgesel bir ürün kullanmadan saç dökülmesi problemini çözebilecek içerikte bir ürün gibi görünüyor,tercihen 1-2 ay günde 2 tablet sonraki dönemde günde bir tabletle devam etmek yeterli olur.Ek olarak procapil veya minoxidil içeren bir sprey kullanmak elde edilecek sonucu olumlu yönde etkileyebilir .Ayrıca Xpecia propecia gibi hormonları etkilemediği için cinsel sorunlara sebep olmaz.
Bilgiler www.xpecia.com ve diğer saç tabletlerinin resmi sitelerinden sentezlenerek alınmıştır.
Hap alırken şunlara dikkat edilmelidir,içeriğinde mutlaka saçın yapı taşı keratin olmalıdır ve bunun miktarı belirtilmelidir (en pahalı hammadde olduğu için az konabilir) mümkün olan en yüksek keratin içeren tercih edilmelidir.Çinko gerekli bir elementtir olmalıdır,DHT yi engelleyici saw palmetto olmalıdır,keratinin öne maddesi L-sistin olmalıdır,bayanlarda sıkça kansızlık sebep olduğundan demir (iron) olmalıdır.
Sayfa başında yazan değerlendirmeler açısından bakıldığında tercih sırası şu şekilde olabilir
Xpecia teblet ;İçerik açısından en iyi formülasyondur.Bayan ve erkekler için ayrı formüllerle üretilmiştir.Muadillerinde iki önemli üstünlüğü vardır 1-dökülme sebebini engeller,2-ek bir tablet almayı gerektirmez.Saç kalitesini artırma,tüyleşmişlerin kalitesini yükseltme,saç uzamasını hızlandırma etkileri etkileri benzerleri gibidir.Erkek ve bayan formu vardır bayanlarda kansızlık sık görüldüğü için ek olarak kan yapıcı madde eklenmiştir ve muadillerinin önüne geçmesini sağlamaktadır.Hair Pharma tarafından üretilir işi saç olan firma olduğu için güvenilirdir.
Yüzden fazla saç ilacının değerlendirildiği sacilaclari.com adresinden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
Unutmayın saç dökülmesi bir hastalıktır ve tedavi edilebilir.Sinsi gelişen bir hastalık olduğu için erken dönem önemlidir kronik olduğu için tedavisinin sürekliliği önemlidir.Önemli olan mümkün olan en erken zaman doğru ürün güvenilir firmadan edinim.
Sağlık ve mutlulukla güzel gelecekte…

ANDROGENETIC ALOPECIA

Androgenetik alopesi Tüm dünyada (erkekler %95 ve kadınlarda %50) en sık rastlanan saç dökülmesi tipidir. Androgenetik alopesi erkeklik hormonu olan androgenler tarafından etkilenen, genetik olarak da yatkın olan kişilerde genellikle puberte sonrası dönemde (18 li yaşlarda) ortaya çıkan ve öncelikle alın bölgesindeki saç çizgisinin çekilmesi ile sonrada tepe bölgesinin incelip açılmasıyla ortaya çıkan durumdur. Tüm saçlı deriyi kaplayabileceği gibi, büyük sıklıkla şakaklar ve ense bölgesini tutmaz.

Erkek tipi saç dökülmesinde saç gövdeleri giderek minyatürleşirler, zaman içinde folliküllerinin daralması sonucu çapları ve boyları azalır. Etkilenen alanda zamanla süreç tamamlanır ve ince (vellus) saçlar (tüyler) alanı kaplar. Minyatürizasyon ile pigment (renk) oluşumu da sonlanır, ince saçların rengi açılır. Açık renk ve minyatürleşmiş saçlar ile bölge açık görülür. Zamanla, bu bölgedeki tüm saç folikülleri tamamen kaybedilir. Bu saçlı deride karakteristik bir modelde ortaya çıkar; erkeksi saç kaybı şakak bölgesinin üst kısımlarından ve başın tepe(vertex) kısmından başlayarak zamanla geriye doğru ilerleyen, saç çizgisinin geri çekilmesi ve kel bölgelerin ortaya çıkmasıyla sonuçlanan bir modeldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018