Kafada yağ bezesi hangi bölüme girer?

Yağ bezesi vücudun her yerinde görülebilen yağ birikintileridir. En sık görüldüğü yer kafa derisidir. Cerrahi eğitimi alan her branş bunun ameliyatını yapabilir ama bu konuda en birikimli doktor gurubu genel cerrahlardır çünkü diğer branşlar bu tür ameliyatları pek yapmadığı için ayrıntısına hakim olamaz. Hastalar kafa ile ilgili olduğunu düşünerek yanlışlıkla beyin cerrahisine gittiğinde genel cerrahiye sevk edilirler.


 

 

Aslında hangi branşın yaptığı değil hangi doktorun yaptığı daha önemlidir. Şöyleki; bu konuda birikimli olmayan bir cerrah sacı tıraş eder ve sonunda pansumanla kapatır bu da hastada ciddi sıkıntı yapar. Özellikle kadınlarda saçın yeniden uzaması uzun zaman alır, ortada kısa saçın olduğu alan çirkin görünüme sebep olur ve aylar içinde kapanabilir. Pansuman uygulaması da aynı şekilde dramatik görünme sebep olur.

İdea Klinik altı şubesinde de çok gerekli değilse yağ kisti alınacak bölgedeki saçlar tıraş edilmez ve işlem sonrası pansuman yapılmaz yani hasta kliniğe girdiği görünümle çıkar. Ameliyat olduğu belli olmaz. Okuluna işine dönebilir.

Yağ kisti

Yağ Kisti Alınan Yerde Saç Çıkarmı ?

Yağ kistleri küçükken basınç yapmadığı için saçlara zarar vermez ama çok büyüdüğünde o bölgedeki saç köklerini öldürebilir, eğer kökler öldüyse o bölgedeki saçlar çıkmaz. Basıç uzun süre devam ederse kist alınsa da saçlar geri çıkmaz.

Kafada Yağ Bezesi Tedavi Fiyatları

https://www.ideaklinik.com.tr/tedavi-fiyatlari/

Yağ bezesi alma fiyatı : Kliniklere göre çok değişebilmektedir idea kliniğin tüm şubelerinde aynı ücret alınmaktadır, 2 cm ye kadar olanlar 500 TL, birden fazla kist aldırılırsa ilki 500 eklenen her biri için 250 TL  ücret alınmaktadır.

Ayrıntılı yağ kisti ameliyat fiyatları için yağ kisti alma fiyatı

Sonuç olarak;

Kafadaki yağ bezleri bölgesel uyuşturmayla, tıraş edilmeden, pansuman gereksinimi olmadan, ertesi gün banyo yapacak şekilde genel cerrahi uzmanı tarafından alınabilir. Bir uygulamada 1 beze alınabileceği gibi çok sayıda almak ta mümkündür. Bir veya on tane almak uygulamayı değiştirmez. Op.Dr.Nizam KURTDERE Genel Cerrahi ve Medikal Estetik Uzmanı

https://www.ideaklinik.com/yag-bezesi-lipom-tedavisi.html

1 Yorum Var

Doktora Soru Sor
  1. başımda tam göze diagonal hizada saç dibinin başladığı alanda bir yağ kisti var. çok önemsemedim aslında ama aldırmak istiyorum. randevuyla mı gelmek gerekiyor? gelindiği gibi hemen gün içinde müdahale yapılabliyor mu?
    Op.dr.Altan KARAN
    Randevu almanız önemli değil ama çıkarken telefon etmeniz iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018

Biz Sizi Arayalım