Sakal Ektirmeye Neden İhtiyaç Duyulur?

Erkeklerin estetik amaçlı yaptırdığı işlemler arasında saç ekiminden sonra 2. sırayı sakal ekimi almaktadır. Yüz bölgesindeki bıyık, favori ve sakalllar ergenlikle ortaya çıkıp erkeksi görünüme ciddi katkı sağlayan kıllardır. Her üçü de erkeklik hormonu testosteron sayesinde çıkan kıllardır.

Sakal ektirme ihtiyacı bir çok durumda ortaya çıkabilir;

  • Köselik yani hiç sakal bıyık çıkmaması
  • Yarı köselik çok seyrek olarak sakal bıyık çıkması
  • Yara izi
  • Yanık izi
  • Yoğun sivilce çıkması sonucu köklerin ölmesi
  • Çekiştirme tiki ile dökülme
  • Saçkıran
Sakal Ekimi

Tüm bu sorunlar ekimle çözülebilir.
Her gün sakalı tıraş etmek bir çok erkeğe zor gelebilir ama sakalın hiç olmaması erkekte ciddi sosyal olarak sıkıntı yapabilmektedir.Köselerde genellikle erkeksi görünümün tam olmaması ve gerçek yaşından çok daha genç görünmesidir.Olduğundan geç görünmeyi bir çok köse için önemsenmese de erkeksi görünümünde eksiklik hisseden ve bunu takıntı haline getirenler sıkıntı duyabilmektedir.

Köselik için bir çok sebep sayılsa da en sık rastlanan 2 sebep vardır bölgedeki kıllarının kalitesini artıran hormonun eksikliği veya yokluğu diğer sık sebepse o bölgede gelişebilecek kökün eksik olmasıdır.

Hormon eksikliği veya yokluğunda hormon tedavisi ile sakalın çıkarma ihtimali vardır ama her zaman başarılı olmayabilir, kök yoksa ilaçla tedavisi mümkün değildir. Sakalları çıkarır diye satılan ürünler aldatmak dışında işe yaramaz.

Köselik tedavisinde en etkili ve doğru çözüm sakal ekimidir. Ekimde enseden alınan kökler sakalın belirlenen alanına doğal açılarıyla ekilmelidir. Kökler boyun kısmından da alınabilir.

Sakal bölgesinde yanık izi,yara yada ameliyat izi,saçkıranlar veya bir başka sebeple dökülme gibi sorunların çözümü sadece ekimle olabilmektedir.

Saç ekimi gibi değildir ayrıntıların çok önemi vardır.

Sakal ekimindeki ayrıntılar;

Kökler tek tek ekilmelidir guruplar halinde ekilirse suni ve kötü görünür.

Alım 0.6-0.7 mm lik uçlarla yapılmalıdır daha kalın uçlarla alım yapılması ensede iz bıraktığı gibi sakalın kötü görünmesine sebep olur

Ekim kanal açılmadan iğne ile delinerek yapılmalıdır yoksa açılan kanallara bağlı iz kalır ve sakallar dik çıkar.

Ekilecek kök 30-40 derece açı ile o bölgede var olan kıllara paralel ekilmelidir.

Sakal ekimi bir ameliyattır ve yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ciddi bir işlemdir ve bu konuda birikimli uzman doktor tarafından yapılmalıdır.

1000 kök kişiyi köse görünümünden kurtarır ama makul sakallı bir görünüm için 2000-3000 kök arası ekim genellikle tatmin edici sonuç vermektedir.

Sakal ekiminde kullanılacak kökler duruma göre değişir.Köselik tedavisi amacıyla yapılacağında tek kaynak ense kıllarıdır ve ensede seyrekliğe sebep olmamak için 4 000 kökten fazla alınmamalıdır.Yara yada yanık izi gibi durumlarda yada dar alandan dökülmelerde sakalın gereksiz boyun kısımlarından da kök alınıp eksik yerlere ekilebilir.

Yeni Sakal Sınırı Oluşturma Ekimi

Kişinin belirlediği sınırlar içine enseden FUE tekniğiyle alınan 300 civarındaki follikül o bölgede olan doğal sakalların açısıyla ve uygun sıklıkta ekildi.
FUE tekniğiyle ekilen sakalların var olan sakallardan farkının olmadığına,doğal açıyla çıktığına dikkat ediniz.

Ekim öncesi

 

 

 

 

Ekimden hemen sonra

 

 

 

 

Ekimden sonra

 

 

 

 

 

Sakaldan Sakala Ekim

Kökler genellikle enseden alınır ama boyundaki gereksiz kıl köklerini almak daha iyi sonuç verir.

Kök Alım ÖncesiSakalın gereksiz kısmındaki kökler alınarak sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekim yapılabilir. Bu vakada elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar olınmış ve hemen aşağısındaki seyrek alana ekilmiştir. 0.6-0.7 mm lik uçlarla ve elle dikkatli alım yapıldığında hiçbir iz kalmaz.


Bu şekilde kusursuz alım sayesinde alt bölgesi, göğüs, ensenin alt kısımları hatta elmacık kemiği üzerindeki kökler bile alınarak ihtiyaç duyulan başka alana ekim yapılabilmektedir. Güzel görünmeyen bu alanlardan kök alımı alım alaınında kalıcı epilasyon sağladığı için ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Elle yani motor kullanmadan alınırsa alım bölgesinde iz kalmaz.

Kök Alım ÖncesiKök Alım Öncesi

Alım ve Ekim PlanıAlım ve Ekim Planı

Kök AlımKök Alım

Kök Alım SonrasıKök Alım Sonrası

Detaylı bilgi almak için http://www.sakalekimi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Telefonla bilgi için www.ideaklinik.com
Ayrıntılı bilgi için www.sactedavisi.com

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel saglik © 2018