Artık SGK Mensuplarıda Ben Tedavisi Yaptırabilecek

Ben kişide ciddi bir fiziksel şikayet yapmayan ancak görsel olarak sıkıntı veren kozmetik bir sorundur.Diğer taraftan zaman içinde kanserleşme riski de hastada strese sebep olabilmektedir.

Hastanelerde ameliyatla tedavi edildiğinde tedavi ücreti SGK tarafından ödenmekte ama teknolojik yöntemlerle yapılan tedavilerin bedeli ödenmemektedir.Ameliyatla yapılan tedaviden sonra çirkin bir ameliyat izi kalması ve oluşan izin benden daha kötü görünmesi kişilerin tedavilerini ertelemesine sebep olmaktaydı.

Yeni dönemde benlerin ameliyatsız tedavi yöntemleri olan lazer,radyo frekans ve elektrokoter gibi teknolojik cihazlarla tedavisi SGK mensuplarına da yapılabilmektedir.

Teknolojik tedavilerde ben tedavisinden sonra ya hiç iz kalmamakta yada fark edilir bir iz kalmamaktadır.Hangi cihazla tedavi yapılacağı benin rengi,ciltten kabarıklığı ve büyüklüğüne göre değişmektedir.

Özel sağlık kuruluşlarında ben tedavisi yaptıracak SGK mensupları diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi belli bir katkı payı ödeyerek tedavilerini yaptırabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel saglik © 2018