Anal Fissür (Makat Çatlağı) Resimleri

Çok değişik fissür resimlerini görebileceksiniz. Fotoğraflardan sonra makat çatlağının bitkisel tedavileriyle ilgili öneriler ve botoxla fissür tedavisinin ayrıntılarını okuyabilirsiniz.

 

 

Fissür kramleri


 

Botox İle Ameliyatsız Makat Çatlağı Tedavisi
Anal fissür tedavisinde son nokta:Botoxla anal fissür tedavisi Yeni oluşmuş makat çatlağının ilaçla tedavisine cevabın gecikmesi durumunda ve müzminleşmiş makat çatlaklarında botox kullanımı hızla artmaktadır.
Tedavide botilismus toxini A kullanılır. Muayenehane şartlarında 1 dakika gibi kısa sürede yapılan enjeksiyon sonrası herhangi bir risk,yan etki ve ızdırap olmaz.
Avantajları:
-Ameliyat korkusu olan ve ağrı eşiği düşük canı tatlı insanlara mükemmel çözümdür. -Narkoz riski taşıyanlara risk yaşatılmaz. -Çok pratiktirtir 1 dakikada uygulanır.
-Hiçbir hazırlık (lavman,musil,traş, rektoskopi) ve tahlil gerekmeden yapılır.
-Kullanılan çok ince iğne sayesinde uygulama ağrısızdır.
-Tedavide başarı şansı yüksektir (tecrübeli ellerde % 90-95)
-Uygulamadan hemen sonra işe dönülebilir.
-İş gücü kaybı olmaz
-Ameliyat olmadığı için kanama riski olmaz
-İltihap riski yoktur.
-Kalıcı gaz ve dışkı kaçışına sebep olmaz.
Dezavantajları:
-Türkiyede resmi kurumlar tedaviyi karşılamaz
-Kullanılan ilaç pahalıdır.(360 TL)
-İlaç özel koşullarda nakledildiği ve saklandığı için her an el altında bulundurulamayabilir (genellikle randevulu çalışılır).

Bitkisel Makat Çatlağı Tedavisi

Yazımızda sizlere kısaca hastalığı ne olduğundan, neden olduğundan ve tedavisinin nasıl olması gerektiğinden bahsettik. Şimdi ise hastalar tarafından en çok araştırılan bitkisel yöntemler hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Bitkisel bir ürünün etkili olması ve tedavi edici olması için hazırlanacak bir ürünün içerisinde neler olması gerektiğinden ve kullanılacak bu maddelerin nasıl yarar sağladığından bahsedeceğiz. Hastaların bu konuda bilgi sahibi olmaları oldukça önem arz etmektedir. Çünkü piyasada oldukça uçuk fiyatlı bitkisel ürünler ve ilaçlar satılmaktadır. Yüksek fiyatlarla satılan bu ürünlerin aslında çoğunun tedavi sürecine hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Kişiler makat çatlağına iyi gelen etken maddeler öğrenip bu etken maddelerin olduğu ilaçları tercih ederek zaman ve paralarını boşa harcamaktan kurtulabilirler.

Kullanılacak veya hazırlanacak bir ürünün içeriğinde mutlaka bulunması gereken ürünlerden bahsetmeden önce hazırlanacak ürünün mutlaka bölgesel kullanılacak krem veya merhem formunda bir ürün olması gerektiğini hatırlatmak faydalı olacaktır. Ağızdan alınan herhangi bir ürünün anal bölgede oluşumu bir yarayı tedavi etmesi söz konusu olamaz. Hazırlanacak veya alınacak ürünün tedavi edici özelliğinden bahsedilebilmesi için ürünün mutlaka oluşmuş yaranın geçmesini engelleyen kasları gevşetmesi gerekmektedir. çatlağın/ yırtığın iyileşmesi ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

Şimdi sizlere etkili bir makat çatlağı ürününde mutlaka bulunması gereken etken maddelerden bahsedeceğiz.

Bu sayfa 30.03.2011 tarihinde yazılmıştıri yazıldıktan birkaç yıl sonra aşağıdaki maddeleri içeren Anuflex Merhem adlı ilaç üretilip piyasaya verilmiştir. Evde kendiniz yapmak yerine Anuflex Merhem alıp kullanabilirsiniz.

Meyan Kökü Extraktı ( Liquiritiea Extrat)

Meyan kökü kortizon özelliği gösteren doğal bir maddedir. Kortizon vücutta salgılanan bir hormondur ve sentetik olarak bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kortizon bağışıklık sistemini baskılayarak yaraların iyileşmesine, şişlik ve ödem gibi sorunların azaltılmasına yardımcı olmaktadır. ancak doğal olmayan kortizonun yan etkileri bulunabilmektedir. Meyan kökü ise doğal bir kortizondur ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Kortizon çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Makat çatlağı için hazırlanacak bir karışımın vazgeçilmez etken maddelerinden bir tanesi meyan köküdür. Bu sağlık probleminde meyan kökü ağrı, kaşıntı ve şişliğin tedavi edilmesinde yardımcı olmaktadır.

Meyan kökü piyasada genellikle az miktarda satılan bir ürün değildir. Üretici firmalar az miktarda bu ürünün satışını yapmamaktadır. Bu sebeple meyan kökü temin edilemeyen durumlarda içeriğinde meyan kökü bulunan ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

At Kestanesi Extraktı ( Equum Castanei Oleum)

Atkestanesi extraktı basur tedavisinde kullanılan bir etken maddedir. Basur toplardamarların makat dışına sarkması şeklinde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Dolaşım sistemini kuvvetlendirmesi ve tedavi edici özelliği olması sebebi ile basur tedavisinde tercih edilmektedir. Damarları daraltıcı ve tedavi edici özelliği göz önüne alındığında makat çatlağı tedavisi için atkestanesi özü vazgeçilmez etken maddelerden bir tanesi olmaktadır. Damarların daralmasına yardımcı olması sayesinde ödem ve şişliğin azalmasına, kanama varsa kanamayı engellemektedir. Ayrıca yapısal olarak bozulan damardaki genişlemeyi daraltarak bölgedeki dolaşımı iyileştirmektedir. Bu sayede yara iyileşmesi de daha hızlı olmaktadır.

Karanfil Yağı (Scidic Oleum)

Karanfil ülkemizde dört mevsim yetişen bir bitkidir. Antiseptik özelliği olması sayesinde birçok sağlık probleminin çözümünde tercih edilen bir maddedir. Ayrıca karanfil yağının uyuşturucu etkisi bulunmaktadır. Antiseptik bir uyuşturucu olan karanfil yağı makat çatlağı tedavisi için oluşturulacak bir karışımda mutlaka olması gereken bir etken maddedir. Makat bölgesindeki kaslar kasılarak bölgenin iyileşmesini engellemektedir. Karanfil yağı sayesinde dışkılama esnasında yaşanan zorluk ve acı hissi uyuşturulmuş olur. Bu sayede bölgedeki kasların kasılması minimuma indirilmiş olur. Karanfil yağının kasların gevşemesini sağlaması ve antiseptik özelliği sayesinde hastalığın iyileşme sürecine katkısı oldukça fazladır.

Sarı Kantaron Yağı ( Loannis Struthio Oleum)

Sarı kantaron yağı oldukça faydalı bir yağdır. Bebeklerde bile güvenle kullanılabilen hiçbir yan etkisi bulunmayan bir üründür. Kan dolaşımını arttırır bu sayede yaraların iyileşmesini hızlandırır. Anal fissür makat derisi üzerinde oluşmuş bir tür yaradır. Bu sebeple sarı kantaron yağı yara iyileştirici özelliği göz önüne alındığında makat çatlağı tedavisinde mutlaka kullanılması gereken bir üründür.

Pyrethri Extraktı ( papatya eksraktı)

Ağrı kesici, yatıştırıcı, spazm çözücü ve sakinleştirici özellikleri bulunan bir maddedir papatya eksraktı. Basur hastalıklarında ağrının azaltılması, sakinleştirilmesi için hastalara sıcak su banyosu tavsiye edilmektedir. Sıcak su banyosunun daha etkili olması içinse kullanılacak suya papatya eklenmesi tavsiye edilmektedir. Bu sayede papatya özünün yatıştırıcı ve ağrı kesici etkisi ile alınan verim arttırılmaktadır. Anal fissür rahatsızlığının iyileşmeme sebebi kasların kasılmasıdır. Papatya özünün yatıştırıcı ve spazm çözücü etkisi sayesinde hastalığın iyileşmesini engelleyen kaslar gevşemektedir. Bu sayede bölge daha iyi bir şekilde beslenerek iyileşme süreci hızlandırılmış olmaktadır.

Aynı Sefa Yağı ( Calendula Oleum)

Botox ile veya ameliyat yöntemi ile yapılan anal fissür tedavilerinde amaç iyileşmeyi engelleyen kasın felç edilmesi veyahut kesilerek çıkartılmasıdır. Bu sayede bölgede dolaşım düzelmiş ve yaranın iyileşmesine fırsat verilmiş olmaktadır. Aynı sefa yağı ise bu etkiyi doğal yollarla sağlamaktadır. Bölgesel olarak kullanılan aynı sefa yağı kasların gevşemesini sağlamaktadır.

Piyasada bu etki nitrogliserinli krem veya ürünlerle sağlandığı söylenmektedir. Nitrogliserin ile aynı sefa yağının sağladığı etki tamamen aynıdır. Ancak nitrogliserinli ürünlerin fiyatı bir hayli yüksektir.

Çinko Oksit ( Zinc Oxide)

Vücudumuzda bulunan hücrelerin yenilenmesi, büyümesi ve gelişmesi için çinko oldukça gerekli bir mineraldir. Yıpranmış hücrelerin kendini toplamasında oldukça etkili bir mineraldir. Ayrıca bağışıklık arttırıcı antiseptik özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede makatta oluşan yaraların iyileşmesinde olmazsa olmaz bir etken maddedir.

Cetly Stearly Alcohol ( Setil Alkol)

Setil alkol ciltte su tutulmasına sağlayarak cildin kalitesini arttıran bir maddedir. Ciltte su kaybının az olması cildin kendisini yenilemesine de yardımcı olmaktadır. bu etkileri sayesinde ciltte oluşan hasarların tamir edilmesinde etkili bir etken maddedir. Makat yırtıklarında kullanılacak bir üründe olması tavsiye edilen bir üründür.

Lanolin

Lanolin açık sarı renkte olan ve koyunyününden elde edilen doğal bir üründür. Su emme özelliği sayesinde cildi yumuşatma ve yatıştırma etkisi bulunmaktadır. Cilde esnek bir yapı kazandırması sayesinde cildi daha korunaklı bir yapıya getirmektedir. Bu koruyucu etkisi sebebi ile hazırlanacak bir üründe bulunması tercih edilmektedir.

Provitamin B5

B grubu vitaminler vücutta depolanmazlar. İhtiyaç olan kadarı kullanılıp kalanı idrar yolu ile vücuttan atılır. Alyuvarların yenilenmesinde rol oynayan bir vitamindir. Bu sayede yara iyileşmesinde ve derinin tazelenmesinde etkili bir vitamindir. Makat derisinde oluşan bir yaranın tedavi edilmesi için hazırlanan bir üründe olması gereken bir vitamindir.

Fenoksietanol

Fenoksietanol bakteri ürümesini engelleyen bir maddedir. Hazırlanacak karışımın içerisinde bakteri ürememesi ve kullanım ömrünün uzun olması için içerisinde mutlaka bu etken madde bulunmalıdır.

Allontoin

Bu etken madde piyasada pek çok cilt ürününde kullanılmaktadır. Salyongozların kabukları zarar gördüğü zaman yenilenmesi için salgıladıkları madde allontoindir. Ölü deriyi canlandırması sayesinde cilt bakım ürünlerinde tercih edilmektedir. Cilde olan bu olumlu etkileri sayesinde hazırlanacak makat çatlağı ürününde mutlaka bulunmalıdır.

Detaylı bilgi için http://www.analfissur.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
https://www.makatcatlagi.net/botoksla-makat-catlagi-tedavisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel saglik © 2018