Yara-Yanık İzine Saç Ekimi (Saç Nakli)

Yara izi tedavisi nasıl yapılır?

Kaştaki yara izi son derece rahatsız edici olmaktadır.Küçücük bir iz dahi olsa yüz bölgesinde en dikkat çekici nokta olmaktadır öyle ki bakan kişinin ilk dikkatini çeken nokta kaştaki yara izleri olmaktadır. Kalem ve kalıcı makyajla kapatılsa da en doğru kalıcı ve doğal çözüm ekimdir. Tecrübeli doktor tarafından doğru teknikle yapılan ekim ile tama yakın düzeltilebilir ve doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek bir sonuç elde edilebilir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta ekilecek köklerin ekim açılarıdır, kök cilde kanal açmadan iğne ile delerek yerleştirilmelidir ve bu yapılırken yara izinin çevresindeki kaşlarla aynı açılarla ekilmelidir. Uygun açılarla ekilmezse var olan kaşların arasından diken gibi çıkarak çirkin bir görünüme sebep olur.

Kaşta çirkin görünüme sebep olabilen yaralanmalar;

  • Yanık
  • Yara
  • Ameliyat
  • Dikiş izi

Bu tür kaş kayıplar çevredeki kaş yoğunluğu kadar kök nakli yapılarak tama yakın kamufle edilebilir.Yara izi kaş ekimi sonrası görünmez şekle getirilmiş olur bir anlamda tam kapatılır.

İz gibi bölgesel küçük kaş kayıpları da (tik ile sürekli çekilmesi, saçkıran vs) aynı şekilde tedavi edilebilir.

kaşta dikiş izi

kaş ekimi görüntüleri

Kaş ekimi uygulamaları başlamadan önce iz cerrahi olarak çıkarılıp geri dilkilirdi ancak yine iz kalırdı ve hasta memnuniyeti çok düşük düzeylerdeydi kök nakliyle en ideal şekilde çözülebilmektedir.

Cilt tüm kat yaralandığında yaralanma alanı daha pürüzsüz,parlak,biraz daha çukur ve rengi etrafından farklı bir ciltle iyileşir.Teknolojik cihazlarla giderilmeye çalışılsada ancak % 20-30 oranında bir düzelme sağlanır ve yine iz görünür.Yaralanma kıllı alandaysa (saçlı deri,sakal,bıyık,kaş,kol) bu iz kıl ve kökünün bölgeye verdiği görünüm sebebiyle daha abartılı görünür.
Kıllı alandaki yara izini azaltmak yada kaybetmek teknik olarak mğmkün değildir ama etraftaki kılların kalitesi ve yoğunluğunda kıl kökü nakli yapıdığında tam yada tama yakın kamufle edilebilir.Yani cilt yine farklı bir yapıdadır ama üstünü kılların örtmesinden dolayı görünmez.
Özellikle kaş,sakal,bıyık ve alna yakın alandaki saçlı derideki yara izlerinde son derece memnun edici sonuçlar alınabilmektedir.
Gençler arasında yaygın olan koldaki jilet izi de aynı mantıkla kamufle edilebilir ancak kolda kıl yoğunluğu fazla olmadığı için sonuç saçlı alandaki gibi mükemmel olmayabilir.Kola ekim ancak normal alanlarda belirgin kıllanma varsa yapılmalıdır yoksa ekilen alan kıl adası şeklinde görünecektir.Koldaki jilet izine kıl kökü nakli yapılacağında kökler ya karşı koldan yada bacaktan alınmalıdır yoksa kıllar alındığı yerdeki gibi uzamaya devam edecektir.

FUE tekniğiyle saç ekimi planlanan alan

 

 

 

 

Saç ekiminden hemen sonra


 

 

 

 

Fut İzi Kapatma Ekimi

Özellikle saçını kısa tutmayı sevenler için FUT izi ciddi sorun oluşturmaktadır.FUT izini yok etmenin en etkin yolu ize saç ekmektir.

Vakamızda köklerin tamamı göğüsten alınarak FUT izine ekim yapıldı ve kişinin saçlarını kısa kestirebileceği kadar kamuflaj elde edildi.

fut izi 300x225 Fut İzi Kapatma Ekimi
Fut İzi
tamami gogusten alinan kokler 300x225 Fut İzi Kapatma Ekimi
Köklerin Tamamı Göğüsten Alınmıştır
fut izine ekimden hemen sonraki gorunum 300x225 Fut İzi Kapatma Ekimi
Fut İzine Ekimden Hemen Sonraki Görünüm
1yil sonraki yan gorunum 300x225 Fut İzi Kapatma Ekimi
1 Yıl Sonraki Yan Görünüm
1yil sonraki soldan gorunum 256x300 Fut İzi Kapatma Ekimi
1 Yıl Sonra Soldan Görünüm
1yil sonraki gorunum 300x225 Fut İzi Kapatma Ekimi
1 Yıl Sonraki Görünüm

 www.ideaklinik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel saglik © 2018