Bu Resimlerde Görülen Tüm Varisler Teknolojiyle Ameliyatsız Tedavi Edilebilmektedir

Varisler çok değişik şekil, çeşit ve derecelerde olabilmektedir. Aşağıdaki fotoğraflarda değişik düzeylerde ve tiplerde varisler göreceksiniz. Bu varislerin tamamamı farklı yöntemler ve teknolojilerle ayaktan tedavi edilebilmektedir. Tedavi yöntemleri ve tedavi ücretlerini İdea Klinik resmi internet sitesinde görebilirsiniz.  İdea Klinik Türkiye’de altı şubeyle hizmet veren tek kliniktir. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da şubeleri vardır.

Bacakta kalın varisler

Çok kalın bacak varisleri

Ort (retiküler) varisler

İyileşmiş varis ülseri ve varisten çıkan leke

Kılcal damar çatlamaları

Orta kalınlıkta (retiküler) varisler

Ayak bileği varisleri

Bacakta kalın varis

Kalın bacak varisleri

Bacakta kalın varis

Varis ameliyatı sonrasında morluk olurmu?

Her ameliyatta çevresel kılcal damarların da kesilmesine bağlı olarak ameliyat alanına kan sızıntısı olur, her ne kadar kanamalar kontrol edilse de işlem bitişinde bir miktar daha sızıntı devam eder. Ameliyatın türü ve genişliğine göre bu kanamanın miktarı da farklı olur. Çok kanaması beklenen girişimlerin sonunda o bölgedeki kanı emecek dren denilen alet konur. Varisin ameliyatlarında da çok sayıda damar kesildiği, stripping ameliyatında çok sayıda yan dal damarların çekerek koparılması sebebiyle cilt altına abartılı düzeylerde kanama olur. Çekme işleminden sonra tampon yapılsa da, işlem sonrası sıkı bandaj sarılsa da bu durum değişmez yani doku içine bol miktarda kanama olur. Damar boyunca uzun mesafeler olduğu için dren konması da mümkün olmaz ve doku içinde kalır.

Varis tedavisi morluklar

Cildin altına akan bu kan sonraki 2-3 günde ezilmiş gibi morluk şeklinde görülür, 10-15 gün sonra bu morluk sarı ve yeşil hale döner, 2-5 ay sonra büyük oranda kaybolur. Kaybolma işi vücut tarafından yapılır, akmış olan bu kan vücut tarafından yeniden kan yapımında kullanılmak üzere taşınır.

Ameliyatsız yöntemler olan radyo frekans, lazer, skleroterapi ve köpük tedavisinden sonra da morluk görülebilir ancak ameliyatlardan sonra görülenlerle kıyaslanamayacak kadar azdır ve kısa sürede kaybolur. Buradaki morarmanın sebebi ise damara sokulan iğnenin çıktığı kısımdan birkaç damla sızıntı olmasıdır.

Ameliyat sonrası oluşan bu morluklar kendiliğinden emilerek kaybolur, dışarıdan sürme şeklinde uygulanan hirudoid pomad ve lasonil pomad önerilse de süreci çok değiştiremez.

Varisleriniz varsa ameliyat sonrası aylarca süren morluklara katlanmak istemiyorsanız çağdaş tedavi yani kesip dikmek gerektirmeyen yöntemleri araştırın, ameliyat oldunuzsa da morluklardan tedirgin olmayın 2-5 ayda % 99 ihtimalle kendiliğinden geçecektir.

https://www.varisistanbul.com/varis-ameliyati-olmak-zorunda-degilsiniz.html
https://www.varistedavi.gen.tr/varis-ameliyati-sonrasi-komplikasyonlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel saglik © 2018