Yüzdeki Kılcal Damarların Lazerle Tedavisi

Yüzdeki kılcal damarlar bacaktakilere benzer yapılardır, kılcal damar çatlaması diye de adlandırılır. Tıptaki adı telenjektazi yada tam tanımlamayla facial telenjektazidir.

Hayati önemi olmasa da görsel olarak kişiyi rahatsız eder, özellikle orta yaş insanlarda daha yaşlı görünmeye sebep olur. Kadınlarda fondötenle kapatılsa da fondöten silindiğinde rahatsız eder erkeklerde kamufle etme şansı da yoktur.

İki tedavi şekli vardır

Her ikisinde de tedavi kalıcıdır yani yok edilen damar sonsuza kadar yok edilmiş olur.

 • 1- Yüzdeki kılcal damar lazer tedavisi ; çeşitli lazer türleri kullanılmaktadır, en yaygın kullanılan ve en az yan etkisi olan lazer İPL lazerlerdir. Uygulaması son derece kolaydır ve 5-10 dakikada tamamlanır. Lazerle tedavinin en önemli dezavantajı seanslar halinde uygulanmasıdır. Tamamen yok edilene kadar seanslar tekrarlanır, damar içindeki kan akımı hızına bağlı olarak 4-6 defada düzelebildiği gibi 15 seans ta sürebilmektedir. Sonunda iz kalmaz ve düzgün bir cilt elde edilir.

 

 • 2- Radyo frekansla kılcal damar tedavisi; En etkili ve pratik yöntemdir. Kıl kalınlığının dörtte biri kalınlıkta çok ince iğneyle damara girip radyo frekans enerjisi verilerek sorun o anda yok edilir. Uygulamanın ilk seansında kılcal damarların tamamına yakın kısmı bir daha olmamak üzere yok olur. Lazerden en büyük üstünlüğü 5-10 seans gerekmemesi ilk seansta büyük ihtimalle çözülmesidir.

Burunda kılcal damar Yüzde ince varisler Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Her iki tedavi seçeneği de minimal bir acıyla gerçekleştirilebilir, yine her iki yöntemde de kişi sosyal yaşamına devam ederken 10-20 dakika ayırarak sorunundan kurtulabilir.

Benzer sorun burunda da görülür tedavi şekilleri aynıdır.

Yüzdeki kılcal damar tedavi ücreti sorunun yaygınlığına ve kullanılacak teknolojilere göre 300 TL ile 700 TL arasında değişebilir.

Prof.Dr.Hasan Berat CİHAN Damar Cerrahisi Uzmanı

4 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. hocam iyi günler ben elimdeki nasır için işlem görmek istiyorum nasıl bir işlem uygulanıyor bilgi almak istiyorum ve işlem sonunda herhangi bir dikiş atma işlemi uyguluyormusunuz ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  RF ile tedavi edebiliriz.dikiş atmaya gerek kalmaz

 2. hocam 69 yaşında bir annem var ve baş bölgesinde 3 adet lipom var bunları aldırmak istiyoruz fakat yaşından dolayı biraz çekimser kalıyoruz aldırmamızda bir sakınca olur mu ?
  Op.Dr.Ergun Aygören
  saçlı deri çok kanlanan bir dokudur.çabuk iyileşir.aldırabilirsiniz

 3. İYİ GÜNLER HOCAM BENİM ENSEMDE YAĞ BEZELERİ VAR BUNLARI ALDIRMAK İSTİYORUM FAKAT İŞLEMDEN SONRA DİKİŞ ATILIYOR MU UZUN SÜRE BEKLEMEMİZ GEREKİYOR MU
  Op.Dr.Nizam Kurtdere
  Tamay
  uzun süre beklemeniz gerekmez.yağ bezelerinin büyüklüğü önemli.dikiş atmak gerekebilir.

 4. selam
  benim burnumun üst kisminda kilcal damar catlamasi var hic hos durmuyor.
  acaba bir kerede temizlenmesi mümkünmü.
  tesekkürler
  Prof.Dr.Hasan Berat Cihan
  laser yada RF ile tedavi edebiliriz.temizlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018