Köpükle Varis Tedavisi

Ameliyatsız varis tedavisi için bir çok yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan biri de köpükle tedavi yöntemidir. Varis tedavilerinin içinde en etkili ve hem hasta hem de hekim için avantajlı olanı diyebiliriz. Tüm varisler için uygulanabilir olması da en etken faktördür. Bu uygulamanın başarı gösterme olasılığıysa %100 denilebilir.

kopukle-varis-tedavisi

Köpükle varis tedavisi nedir ?
Köpük denildiğinde akıllara bildiğimiz şampuan veya sabun köpüğü gelmektedir. Bu da kafalarda çeşitli soru işaretleri oluşmasına neden olmaktadır. Aslında köpük denilmesi benzerliğinden dolayıdır. Aslında enjekte edilen bir ilaçtır fakat hava ile birleştiğinde köpük şeklini almaktadır. Dolayısıyla yanlış anlamalar olmasını gerektirecek bir yöntem değildir. Bu köpük ise daha sonra böbrekler tarafından dışarı atılmaktadır.

Nasıl uygulanır ?
Hasar gören damara tahrip etmek amacıyla iğne vasıtasıyla az önce bahsettiğimiz ilaç ve hava karışımıyla oluşan köpük enjekte edilmektedir.

Tedaviyi kim uygular ?
Tedaviler tecrübeli bir kalp damar cerrahi uzmanı tarafından uygulanmalıdır. Idea klinik tüm şubelerinde de bu yöntem söylediğimiz gibi kalp damar cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Köpükle Varis Tedavisinin Avantajları

Bu yöntemin avantajları epey fazladır. En önemli avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

– Ameliyat stresi olmaz. Narkoz ve benzeri uyuşturucu yöntemleri kullanılmaz.
– Tedavi sadece 10 dk kadar sürer.
– Gerek hastanede, gerekse evde herhangi bir istirahate ihtiyaç duyulmaz.
– Kişi tedavi biter bitmez iş, sosyal ve özel hayatına devam edebilir.
– Kesi, dikiş olmaz. Dolayısıyla pansuman vs. gerektirmez.
– Varis çorabı ya da bandaj gerekmez.

Skleroterapi

Damar iç yüzeyini kimyasal olarak tahriş edip büzüştürerek kapanmasını ve vücut tarafından metabolize edilerek yok edilmesini sağlama esasına dayanır. Uzun yıllardır bir çok ilaç kullanılmıştır. Uygulama kolaylığı başarısının yüksek olması,tekrarının az olması. hasta rahatlığı yönünden üstünlükleri sebebiyle yaygın olarak kullanılan ve giderek yaygınlaşan bir yöntemdir. İlacın damara veriş tarzı ve sonraki uygulamalar değişebilir. Eski tedavi yönteminde ilaç uygulandıktan sonra bacağa elastiki bandaj sarılırdı. Genel hasta rahatlığını kısıtlaması, fazla pıhtı olması ve ayakta şilik yapması gibi sebeplerle artık tedavi sonrası bandaj uygulanmamaktadır.

Avantajları

– Hasta memnuniyeti tamdır
– Yatırım maliyeti yoktur
– Kılcal varis dışındaki tüm varislere uygulanabilir
– Ayaktan uygulandığı için iş gücü kaybı olamaz aynı anda işe dönülebilir
– Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varisler tedavi edilebilir
– Ağrısız bir tedavi şeklidir
– Tecrübeli ellerde pıhtı oluşturulmaz

Dezavantajları

– Bir günde uygulanacak ilaç miktarı sınırlı olduğundan seanslar gerekebilir
– Seyrek olarak leke yapabilir(2-12 ayda düzelir)
– Uygulamanın ertesi günü hafif ağrı olabilir

Köpük tedavisi

Skleroterapide kullanılan ilacın köpürtülerek damar içine verilmesi şeklinde tedavidir avantajları dezavantajları skleroterapiyle yaklaşık aynıdır. Skleroterapiye üstünlüğü kullanılan ilaç miktarının azaltılması, bu sayede daha geniş alanlara aynı seansta çalışılmasıdır. Avantaj, dezavantajları skleroterapiyle aynıdır.

Varis Kremi

Varis toplar yada kılcal damarın geri dönülmez bir şekilde genişlemesiyle ortaya çıkan bir durumdur.Tedavisinde o hastalıklı damarın yok edilmesi gerekir ve bunun lazer, skleroterapi ve radyo frekans gibi çeşitli yöntemleri vardır.

Piyasada tamamen tüketicinin güven ve samimiyet duygularını sömürerek hiçbir etkisi olmayacağı bilinerek sadece para kazanmak için üretilmiş kremler vardır. Varise dışardan uygulanacak hiçbir şey variste olumlu yada olumsuz değişikliğe sebep olamaz bu tür ürünleri üretmenin tek amacı insanların cebindeki parayı almaktır.

Varisiniz varsa bunu bilimsel tedavi yöntemleriyle tedavi ettirin tümüyle aldatmak için söylenen ve sizin aklınızı çelmeye yönelik “yüzde yüz etkili,bitkisel kaynaklı,ücret iade garantili, bir defa denemelisiniz” gibi cümlelerden etkilenmeyin.

Özellikle internetin denetimsizliğinden yararlanarak abartılı reklamlarla tüketiciye rahat ulaşan bu tür soyguncu zihniyetiyle çalışanlara karşı dikkatli olmalısınız. Sağlık Bakanlığından alınan izinler sizi etkilememeli çünkü ordan alınan izinle reklamlarda söylenen cümleler arasında hiçbir benzerlik yoktur. Bu izinler kozmetik ruhsatıyla alınıp tıbbıi yöntemiymiş gibi pazarlanmaktadır.

Tüm bu işe yaramaz varis kremleri tedavi amacıyla üretilen tıbbi ürünlerin tamamında daha pahalıdır bu da “pahalı ürün daha iyidir” mantığıyla olsa gerek.

Sülün Osman zihniyetiyle hareket eden bu kişilere paranızı kaptırmadan bir kez daha düşünmelisiniz.

https://www.ideaklinik.com/kopukle-varis-tedavisi.html

http://www.varistedavi.gen.tr/varis-kopuk-tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018