Hairfort

Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan 3 bilimsel madde vardır;İki formül uzun yıllardır kullanılyordu 2007 yılında bilimsel çalışmaları tamamlanan procapil Amerika ve Avrupadan sonra ilk defa Türkiyede Hairforte sprey adıyla Hair Pharma tarafından piyasaya verildi.

Hairfort Sprey
İçeriğinde optimum oranda procapil ve etkinliği bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış çok sayıda bitkisel aktifler sayesinde % 85 ihtimalle saç dökülmesinin durdurur ve tüyleşmiş saç kıllarında ciddi kalite artışı sağlar.
Piyasada bir çok ürünün ”bir ayda 6700 saç teli” gibi aldatıcı ifadeleri bir yana bırakırsanız bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış en etkili saç spreylerinden biridir.
Minoxidil ile yaklaşık aynı düzeylerde olumlu sonuç vermektedir Hairfortun farkı bölgesel olarak DHT nin zararlı etkisini engellediği için orta ve uzun vadede etkisinin azalmamasıdır. Minoxidil zamanla etkisini kaybeder, kaybetmemesi için birlikte finasterid adlı maddeyi hap olarak almak gerekir.

Diğer saç ilaçlarından da özetle bahsetmek gerekirse;
1-986 yılında tansiyon hapı olarak kullanılırken kıllanmaya sebep olduğu için yasaklanıp bölgesel kullanım amaçlı üretilen minoxidil.

2-Prostat büyümesi tedavisinde kullanılırken hastalarda saç dökülmesini durudurduğu için saç dökülmesi tedavisinde kullanılan finasterid.

3-Saç dökülme tedavisi araştırılırken icat edilen procapil.Procapil saç dökülmesi üzerine geliştirilmiş orijinal formüldür. Diğer ilaçlar gibi yan etki olarak  saç çıkarmaz asıl etkisi saçadır.

Bilimsel etkinliği kanıtlanmış bu maddelerden minoxidil saç kökünü uyararak büyümesini sağlar,finasterid saç dökülme sebebi olan DHT hormonunun oluşumunu engelleyerek dökülmeyi durdurur,procapil her iki etkiyi sağlamanın yanı sıra kök etrafında bariyer oluştururarak kıl kökünü DHT nin yaptığı hasardan iki yönlü korumuş olur.

Avrupada geliştirilen procapil Türkiyede ilk defa Hair Pharma tarafından Hairfort sprey ismiyle üretilmektedir.Erkek formunda %3 ,bayan formunda % 2 procapil içeren tek solusyon hairfort tur.Özellikle genetik saç dökülmesini önlediği bilinen ürünlerin tek spreyde bir araya getirilmiş formülüdür.

Hairfort sprey içerdiği bilimsel ve bitkisel ürünler sayesinde saç kökünü uyararak kalite artışı sağlarken genetik dökülmenin asıl sorumlusu olan DHT yi bölgesel olarak baskılar.Saç dökülmesini  %92 oranında önlemesi beklenebilir.DHT yi baskılama işlemini bölgesel olarak yaptığı için finasterid ( propecia ) gibi kişide cinsel istekte azalma,meme büyümesi,meni azalması gibi  yan etkilere sebep olmaz.Minoxidilde görülebilen vücut kıllarında kalite artışı yapmaz.

Etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış procapil seyrek görülebilen alerjik reaksiyon dışında yan etkiye sebep olmamaktadır.

Saç ilacı alırken tamamen aldatmaca ürünlere kanmamak için bilimsel verileri mutlaka değerlendirilmelidir.

Prokapil

     Herkese mutlu sağlıklı güzel günler diliyorum .
    Son zamanlarda özellikle erkekler de ama bayanlarda da yoğun olarak yaşanan saç problemi  çözümü ile ilgili sık duymaya başladığımız bir hammaddeden bahsetmek istiyorum
      Şaşırtıcı bir şekilde saç sorunu olan insanların sayısı giderek artmakta. Saç dökülmesinin ciddi düzeyde olduğu ve açıklıkların gözle görülebilir hala geldiği saç sorunları yaşayan insanlarının ortalama yaşı giderek düşmekte .25 yaşında insanlar kellik sorunu ile mücadeleye girmekte Görselliğimizde en önemli faktör saçlarımızdır.Ve  ve saç dökülmesi sinsi ilerleyen bir hastalık olup dökülme yoğun olarak devam etse de bizim açıklıkları görme zamanımız çok ilerde oluyor ve çoğu zaman açıklıklar başladıktan sonra beklentimizi küçük tutmak zorunda kalıyoruz.Ben prokapil den kısaca bahsetmek istiyorum Çünkü prokalpil  saça özel olarak üretilmiş  saç dökülmesi hastalığı için özel bir madde
       Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bilinen  iki  bilimsel madde (minoxidil ve finasterid) başka hastalıkların tedavisinde tesadüfen fark edilmişken procapil bu iki maddenin ortak özelliklerini barındıran ve saça özel geliştirilmiş bir maddedir.Saçın kalitesinde artış sağlar .büyüme hızını artırır ve saç çapında büyüme sağlar Bu da dolgun sağlıklı kaliteli saç görünümü sağlar.Ayrıca
       Procapil saç dökülmesi üzerinde 3 farklı etkiye sahiptir;
1-Minoxidil kullanımından beklenen saç kökünü uyarma ve saçı besleyen damarlarda genişleme etkisi;procapilinden de elde edilmekte Ayrıca  prokapildeki potens bu etkisi sayesinde % 5 minoxidile eşdeğer sonuç % 3 procapil solusyonuyla elde edilebilmektedir.
2-DHT oluşumunu engellerken lokal olarak uygulandığı için bölgesel olarak etki edip 5-alfa redüktazı engeller  DHT nin saçlı derideki yoğunluğunu azaltır.Tablet şeklinde alınan finasterid gibi sistemik etki yaratmadığından cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaz.
3-Kök etrafında bariyer etkisi;Oluşabilecek DHT nin köke ulaşmasını engelleyen kollegen bariyeri oluşturarak DHT nin köke vereceği zararı hücresel düzeydede engeller.
Tüm bu etkilerine rağmen procapilin saç dökülmesini engelleyici ve tüyleşmiş saçlarda kalite artışı sağlama etkisi % 92 düzeylerinde kalmaktadır.En çok kullanılan minoxidil + finasterid kombinasyonu (%94) kadar yüksek başarı elde edilemese de tek ürün kullanım kolaylığı ve cinsellik üzerinde yan etki oluşturmaması avantaj sayılabilir.
     Procapilin diğer hammaddelere en önemli dezavantajı minoxidilden çok daha pahalı olmasıdır.Etken maddenin pahalı olması sebebiyle bir çok bitkisel karışıma çok düşük oranda katılmaktadır ancak bu oranlarda etki beklenmemelidir.Procapil ile ilgili bilimsel çalışmalar değişik oranlarda yapılmış ve etkili en düşük yoğunluğun  % 3 olduğu tesbit edilmiştir.Procapil içeren solusyon alırken % olarak yoğunluğundan emin olunmalıdır.Bayan kullanıcılar % 2 procapil ,erkek kullanıcılar % 3 procapil içeren solusyonları tecih etmelidir.
Doğurganlık yaşı geçmiş erkek tipi dökülmesi olan bayanlar erkek formu olan % 3 lük procapil solusyonu kallanabilir.
      Prokapil içeren ürünlerde prokapil oranının düşük olmasına rağmen minoxidille  aynı etkiye sahip olması ürüne avantaj katmaktadır
       Kısaca saç dökülmesi erken yaşlarda başlayan  gizli ilerleyen kronik bir hastalık erken müdahele ve düzenli tedavi ile çok ciddi ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

LSSRE Nedir

LSSRE serenoa repens (saw palmetto) adlı bitkiden elde edilen özütün cilt tarafından daha iyi emilebilir hale getirilmiş şeklidir. Serenoa repens ailesel saç dökülmelerinin % 95 lik kısmından sorumlu DHT hormonunu engellediği bilinen saç dökülmesi tedavisinde en etkili üründür. LSSRE ise ciltten en kolay emilen şeklidir.

Serenoa repens saç dökülmesi tedavisinde en yaygın kullanılan bir üründür ve etkinliği denekler üzerinde yapılan bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.
Serenoa repens yaygın bilinen adıyla saw palmetto bir çok şekilde kullanılmaktadır.

  • Hap şeklinde kullanım,saç dökülmesi tedavisinde ve aynı hormon sebebiyle ortaya prostat büyümesi tedavisinde kullanılır.
    -Bölgesel kullanım en yaygın kullanım şeklidir;saç dökülmesinin tedavisi için damla,sprey ve losyon olarak saçlı deriye uygulanır.
  • saw palmetto içeren şampuan lar;LSSRE kullanmanın en pratik yoludur,zaten sıkça kullanılan şampuanın içinde olduğu için ayrıca ürün kullanma zahmeti yaşanmaz.

Saw palmetto içeren şampuanlarda aranması gereken özellik yoğun olduğuna dikkat edilmelidir çünkü şampuan uzun süre kafada tutulmadığı için kısa sürede etkinlik ancak bu şekilde sağlanabilir.

Sağlıklı günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018

Biz Sizi Arayalım