Göz Hemanjiomu Tehlikelimi?

Hemanjiomun sık görüldüğü yerlerden biri de gözdür. Kapakta, beyaz kısımda yada arkasında olabilmektedir. Tedavisinin çok dikkatli yapılması gerekir ve bu konuda tecrübeli bir uzmandan hizmet alınmalıdır. Hizmet alınacak yerde aranacak diğer bir özellik ise yeterli teknolojik donanımı olmalıdır. Teknolojik donanımı olmayan yerde muayene olunduğunda “tehlikeli olabilir takip etmekte yarar var” gibi gereksiz zaman kaybına yol açacak şekilde yaklaşılabilir.

goz-icinde-hemanjiom

Tedavide hemanjomun yapısına göre en etkili ve yan etkisi olmayan yöntemlerden ( lazer, radyo frekans, skleroterapipi vs) biri veya birkaçı birlikte kullanılır.Ekli resimde göreceğiniz göz damar beni vakası kliniğimizde tedaviye alınmıştır. İlk seans sonrası fotoğrafın da görüldüğü vakadan alınan cevap son derece yüz güldürücüdür.

Görse alandaki hemanjiomlar fiziki rahatsızlık yanı sıra hastada sosyal yönden de sıkıntı yapabilmektedir. Özellikle ergenlik yaşlarında görselliğe çok öenm verildiğinden gençler sırf görüntü sebebiyle dışarı bile çıkmak istemeyebilmektedir. Tedaviyle kişi yeniden sosyal yaşamında rahat hareket eder hale gelmektedir.

Göz hemanjiomu tedavisi tehlikelimidir.

Uygun yöntemlerle ve bu konuda birikimli uzman tarafından yapıldığında tehlikesi yoktur.

Hemanjiom tedavisi Medikalart klinikleri arasında sadece Bakırköy şubesinde yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018