Exotherme Lazer

Exotherme lazer Fransız Osyris firması tarafından geliştirilmiş özellikle kılcal damar çatlamaları konusunda etkili bir cihazdır. Bu güne kadar geliştirilmiş olan lazerlere bir çok üstünlük eklenebilmiştir. 980 nano metre diot lazerin bir çok yönden geliştirilmesi sayesinde farklı tarzda etkili olması sağlanmıştır. Türkiye’ye yeni gelen cihaz az sayıda yerde kullanılmaktadır, muhtemelen önümüzdeki sezonda hızla yaygınlaşacaktır.

Exotherme Lazer Üstünlükleri
– Deri koruması mutlaktır, yanıklara neden olmamaktadır, bu sayede her mevsimde uygulanabilir ve leke yapmaz.
– Toplam verilecek enerji saniyenin onda biri kadar aralıklarla üç parça halinde verir bu sayede acı ve ağrı olmaz.
– Geçici kızarıklık minimaldir ve saatler içinde düzelir
– Kafaya entegre soğutma ünitesi sayesinde aynı anda soğutarak ilerlemektedir, aynı anda soğutma sistemi ek bir uygulama gerektirmediği gibi acı ve yanık oluşumunu engellemektedir.
– Varisin o anda yok olduğunu hastanın kendisi de görebilmekte ve bu sayede hasta açısından güven telkin etmektedir.
– Sonuç nettir ve işlem esnasında varisin silindiği görülür, diğer lazerler gibi uygulayıp sonucun görülmesi için bir ay beklemek gerekmez.
– Doz aralığının net belirlenebilmesi
– Entegre kamera sayesinde damarların on kat büyük görünmesi hedefin daha iyi belirlenmesini sağlar.

Exotherme’nin olumsuz yönleri
– Yüksek yatırım maliyeti vardır bu sebeple yaygınlaşamamaktadır.
– Çok yaygın kılcal damar vakalarında ikinci seans gerekebilir.

Cihazın olabilecek yan etkileri engellenmiş olduğu için ince varislerin tedavisi yanı sıra benzer damarsal hastalıkların tedavisinde’de kullanılmaktadır.

Yüzde kızarıklık (rozasea); Hastanın özellikle elmacık kemiklerinin üstü kırmızıdır, heyecanlanma, koşma gibi durumlarda daha da belirginleşir. Kırmızılık tedavi sonrası tama yakın düzelir.

Örümcek ağı varisler; Bacaklar yanı sıra burun, yüz bölgesinde görülebilen kılcal varislerdir ve kolaylıkla tedavi edilebilir.

Hemanjiom; Chery, anjioma gibi damarsal sorunlardan büyük olmayanlarda oldukça etkilidir. Büyük olanların derinliği fazla olduğu için yetersiz kalır.

Gül lekesi (spider anjioma); daha çok yüz bölgesinde görülen değişik boyutta damarlanmadır, diğer damarsal sorunlar gibi bir seansta tedavi edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018