Ekim yapılan kaş uzar mı?

Kaş ekimi sorusuKaş ekimi hakkında en çok merak edilen sorulardan biri yapılan kaş ekimi uzarmı, nasıl uzar, şekli nasıl gibi soruların cevabı için Op. Dr. Atilla KAYA hazırlamış olduğu yazı ile sizleri bilgilendirmeye devam ediyor.

Benim 9 yıl önce ektiğim kaş dahil hepsi hala uzamaya devam ediyor ve bu güne kadar ekim yaptığım hiç kimseye “zamanla uzaması duracak” gibi akıldışı bir söz söylemedim. İnternetten yanlış bilgilenenlerin “hep uzayacak mı? ” sorusuna da “kesinlikle yaşadığınız sürece uzar” şeklinde net ve kesin cevap verdim

Kaş ekimi düşünüyorsanız ensenizdeki saçlar uzadığı sürece ekildiği yerde de uzamaya devam edecektir uzama hızı da yaklaşık ense saçlarıyla aynı düzeylerde olacaktır bunu bilmeli ve ona göre karar almalısınız.Uzayan bu kaşlarınızı 10-15 günde bir kısaltmak durumunda kalacağınızı unutmamalısınız.Orta yaş bir hastam “yaşlandığımda ben kimi bulup ta kaşlarımı kestireceğim” diyerek ekimden vazgeçmişti.

Ekli resimde gördüğünüz kişiye enseden ekim yapılmıştır, kendisi bilerek ve isteyerek kaşlarını uzun tutmaktadır, eğer isterse kulağının üzerine atacak kadar uzatabilir.

Uzamayan kıllardan kaş ekimi yapılabilir mi ?

Evet teorik olarak yapılması mümkün ancak kaş gibi uzamayan tek kıl kol kıllarıdır onlardan alınıp ekim yapılabilir. Teorik olarak mümkün görünse de kol kılları çok ince olduğundan alımı oldukça zordur ve aynı dolgunluğu sağlamak için 3-4 kat daha fazla sayıda kök ekmek gerekir. Koltuk altı ve etek kılları saç gibi uzadığı için farkı olmamaktadır.

Kaştan alınıp kaşa ekilebilir mi ? Bu da teoride mümkündür ama kaş kılları yatay çıktığı için alım çok zordur, ben iki kişiye denedim ikisi de başarısızlıkla sonuçlandı ve devam etmedim.

http://www.kasekimi.com
https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinikankara.com/kas-ekimi/

1 Comment

Add a Comment
  1. Makineyle kaşımızı yanlışlıkla kessek saç gibi uzar mı
    Op.Dr.Atilla KAYA
    eskiden olduğu kadar uzar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018