Bıyık Ekimi

Bıyığımız biz erkeklerin yüzünde önemli bir unsurdur. Birçok yüz ifadesine katıldığı gibi  bıyık burma gibi hareketlerle birçok duygununda anlatımına katkı sağlamaktadır. Uzun yıllardır birçak fikrin ve siyasi görüşün simgesi olarak kullanılmıştır. Bunu en güzel fotoğrafların eşlik ettiği tarih kitaplarında görmekteyiz. İkinci dünya savaşı yıllarında İsmet İnönü’nün bıyığını Adolf Hitler gibi yapması iyi bir örnektir.

Bıyığın hiç çıkmaması erkeksi görünümün eksik kalmasına sebep olmaktadır özellikle köselerde bu durum çok belirgindir.
Seyrek çıkan bıyık kişinin bıyık bırakması halinde istediği şekli verememesi sorununu getirmektedir veya düşüncesinden farklı bir fikrin simgesi şeklinde çıkabilmektedir.

Bıyık Ekimi

Üst dudak bölgesi yaralanmalarda yara izi daha abartılı durmaktadır.
Tüm bu sorunların çözümü FUE yöntemiyle kıl kökü nakli yaparak bıyık ekimiyle düzeltilebilmektedir.
Bıyık bölgesine sorunun büyüklüğüne ve beklentiye göre değişmekle birlikte 400-800 kıl kökü,yaralanmalarda ise yara izinin büyüklüğüne göre 30-50 kök yeterli olabilmektedir.
Bu tür estetik uygulamalarda sonuçtan memnun kalma ihtimalinizi artırmak için mutlaka derin araştırma yapmalısınız, yoksa sonuç hüsran olabilir.

Ekim yaptıracağınız yere karar vermeden önce iyi araştırın

Daha fazla fotorğf için www.biyikekimi.com

Sakal Ekimi
Bıyıkla birlikte genellikle sakal da ekilmnektedir, biraz da sakaldan söz etmek gerekirse sunlar yazabiliriz;

Sakal kişinin kimliğinde önemli yer işgal etmektedir.Çok çeşitli şekiller verilebilen erkeğe özgü bir axesuar gibidir. Köselerde testesteronun yetersizliğ sebebiyle hiç çıkmadığı gibi hormon düzeyi normalkende genetik yapıdan dolayı çok seyrek yada dağınık halde çıkabilir. Her iki haldede kişi rahatsızlık duyabilmektedir.

Sakal bölgesindeki cilt yaralanmaları kılsız alan olarak iyileştiği için abartılı iz bırakır ve normalde kılsız bir alandaki izden daha fazla rahatsız eder.

Sakal yapısına en yakın ense kıllarından alınan kökler nakledilerek istenilen sınır içine istenilen sıklıkta ekim yapılır. Sakalın çıkış açısı diğer bölgelerden daha belirgindir bu dar açı ancak FUE yöntemiyle sağlanabilir. Saç gibi sık olması gerekmediği için sakal ve favori bölgesine 2000 follikül nakli yeterli olabilmektedir.

Ekimde asıl görsel alan olan çene bölgesine daha yoğun ekim yapılırken favori bölgesinde aşağı inilidikce seyrelen bir ekim tarzı gerekir.
Yoğunlukta dikkat edilmesi gereken bıyıkla cene yoğunluğunun birbirine yakın olması ve çene bölgesinin biraz daha seyrek olması şeklinde olmalıdır.

Diğer taraftan mümkün olduğunca kökler tek tek ekilmeye çalışılmalıdır. Sakal bölgesindeki yara yerine ekimde cevresel kıl sıklığından az olmayan bir ekim tarzı ve yine çevresel sakalların açısına dikkat gerekir.İstenilen sıklık bir seansta yakalanımıyorsa 10 gün sonra aynı alana sıklıaştırma amaçlı ekim yapılabilir. Ekimde yeterli sıklık ta ve uygun açıyla ekim yapıldıysa yara izi farkedilmeyecek kadar kamufle edilmiş olur.

 

Üst dudak bölgesinde yara izi, ameliyat izi,yanık izi,dökülme gibi sorunlar saç ekimi resimleri” bıyıkekimi ile tama yakın kamufle edilebilir, köselerde olduğu gibi hiç bıyık çıkmama durumunda bıyık ekimiyle ciddi kimlik değişimi yakanalabilmektedir. Bıyık ekiminde sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır çünkü FUT yönteminde sonuç felaket olmaktadır.0.6-0.7 mm lik aletlerle motor kullanmadan alınan kıl kökleri alımla eş zamanlı olarak 0.6-0.7 mm lik aletler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz. Ekim sınırlarını ve sıklığını kişi kendi belirler.

Genel olarak hiç bıyığı olmayan birine 1000 kök ekildiğinde köse görünümü gider ancak daha sık sakal istenirse sayıyı daha yüksek tutmalıdır. Sakal ekimi FUE ile yapıldığında sıkta olsa seyrekte olsa daha önce görmeyen berberin tıraş ederken ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğala yakın olur. FUE ile istenilen yerden istenildiği kadar kıl kökü alınıp belirlenen bıyık alanına istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekim yapılır.Bıyık ekimi yardımcı personellere yaptılmaması gerektiği kadar önemli bir konu olduğu için ekimi doktor kendisi yapmalıdır.

Bıyık ekimi yapılmadan önceki görünüm

Bıyık ekimi yapıldıktan sonraki görünüm

Bıyığı Gürleştirmek Mümkün mü?
Yüz bölgesindeki sonradan çıkan kıllar erkeklik hormonu olan testosteronun  aktif şekli di hidro testo steron ile güçlenir ve sıklaşır. Eğer dudak üstünde kök yoksa veya testosteron hormonu yetersiz ise bıyıklar seyrek çıkar veya çıkamaz. Kök var hormon yoksa bu durumda tahlil yaptırılarak testosteron hormonu alınması durumunda bıyıklar normalde olması gerektiği gibi çıkar. Bunun dışında şarlatanları piyasaya sürdüğü çeşitli solusyonlarla çıkarmak veya sıklaştırmak mümkün değildir. Hairforte ve Minoxil gibi saç dökülmesinde kullanılan ilaçlar kısmen kalite artışı sağlasa da ilaç bırakıldıktan kısa süre sonra aynı eskisi gibi olur. Ömür boyu kullanamayacaksanız hiç başlamamak daha akıllıca olur.

Fotoğraflar için ww.biyikekimi.com
Ayrıntılı bilgi için www.sactedavisi.com tedavi için www.ideaklinik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018