Ben Aldırma

Ben aldırmanın bir cerrahi ve beş teknolojik yolu vardır.

Cerrahi tedavide ben dibinden cilt kesilerek alınır.İz kalması sebebiyle büyük oranda terkedilmiştir,teknolojisi olan kliniklerde artık uygulanmamaktadır.
Ben tedavisinde teknolojik tedaviler


 

Plexr Ben Tedavisi

Son yıllarda tıbbın kullanımına giren teknolojilerdendir. Plexr marka adıyla anılsa da asıl adı plazmadır ve çok farklı marka vardır. Deriye çok yaklaştırıldığında aradaki havayı plazmaya dönüştürerek etkili olur. Daha çok leke şeklindeki benlerde kullanmaktayız. Sonuçları lazerden daha iyidir. Leke ve ben tedavisi dışında kaz ayağı kırışıklıklarda ve göz kapağı sarkmalarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Amerliyatsız göz kapağı estetiğinde kullanılan tek cihazdır. Plazma tedavisi İsea Klinik şubelerinin altısında da kullanıulmaktadır.

Lazerle ben aldırma

Lazer (LASER) zararlı ışınlardan arındırılmış renkli alanlarda yüksek ısı enerjisine dönüşen bir ışık türüdür.Renge dayalı bir tedavi yöntemi olduğundan sadece ciltten daha koyu renkteki benlerin tedavisinde kullanılabilir.
Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi pigmentle oluşmuştur veya damar beni şeklindedir ve kırmızı renklidir.Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınır.Melanin pigmenti içeren kahverengi benler laser uygulandığında  dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır.Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolmasını sağlar.

Tedavi ücretleri https://www.ideaklinik.com/sgkli-hastalarin-tedavi-fiyatlari-ne-kadar.html

Benlerin lazerle tedavisinde insanları tedirgin eden en önemli soru lazer beni kanserleştirirmi sorusudur.Bu ön yargının hiçbir bilimsel değeri yoktur benin tedavi edilmesi gelecektede benin kanserleşme riskini kaldırmaktadır.

Kırmızı renkli benler biraz daha farklıdır;beni oluşturan damarın içindeki kan hücreleri ısınarak damar yumağının tıkanmasını ve her uygulamada biraz küçülerek tekrarlanan seanslarla kaybolmasını sağlar.
Benin rengi ciltle aynı renkteyse laser uygulamak anlamlı değildir sonuç alınamaz veya çok uzun sürer.

Radyofrekansla ben aldırma

Radyofrekans elektrik enerjisiyle oluşturulan radyo dalgalarının dokunduğu alanda ısı enerjisine dönüşmesi şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir.Bende oluşturulmak istenen dokuda kontrollü yanık oluşturarak (termal hasar)ciltteki fazlalığın buharlaştırılmasıdır. Çalışma prensibi elektrokoterle çok benzeşir en önemli fark radyofrekansla oluşturulacak yanığın sınırları daha net ve daha seçicidir. Çok ince uçlar yadımıyla ben tabaka tabaka kaldırılarak normal cilde ulaşılır.Normal ciltten yüksek kısım buharlaştırıldığında düz zemin elde edilmiş olur.Damar beni hariç renkli,renksiz,büyük küçük tüm benlere uygulanabilir.Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur gerekirse küçük rötujlar için aylık kontrole çağrılabilir.Uygulayıcının tecrübesi yeterliyse benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.Uygun şekilde yapılmaması halinde benin olduğu alanda çeşitli derinliklerde çukurluk kalabilir. Radyofrekans herne kadar radyo kelimesini içerdede radyasyonla hiçbir ilişkisi yoktur ve buna bağlı olarak tedavide kanserleştirme riskide söz konusu değildir.Benin tedavi edilmesi ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek benin kanserleşme riskini ortadan kaldırmaktadır.

Elektrokoterle ben aldırma

Elektrokoter elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıdığı gibi benlerin tedavisindede kullanılır.

Elektrokoter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde doku kaybı olur,ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar ilerletilir ve ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanmış olur.

Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.
Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çokar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengini alır.

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.

Krio ile ben aldırma

Krioterapi çok düşük derecelerle tedavi anlamına gelir ve birçok kullanım alanı vardır.
Tedavide karbondioxit veya azot gazı bir cihaz yardımıyla kullanılır.Eksi 60 – 90 derecelik küçük uç bene dokundurulur.Ben bu düşük ısıyla donar ve protein yapısı değiştiğinden yanmaya benzer bir şekilde çürür ve günler içerisinde dökülür.
Genellikle uygulamada bende belirgin küçülme olur ve diğer seanslarda istenildiği seviyeye kadar indirilir.
Uygulaması son derece kolaydır ofis şartlarında rahatlıkla uygulanabilir,uyuşturucu gerekmez.
Dikkat edilmesi halinde ciddi bir iz kalmadan haftalar içinde tedavi tamamlanır.
Dondurma işlemi dikkatli yapılmazsa daha derin bir çürüme ve buna bağlı beirgin çukurluk şeklinde iz kalabilir.
Daha modern tedavi seçenekleriyle birlikte kullanımı giderek azalsada hala kullanılan klinikler vardır

Tedavi öncesi görünüm

Tedavi sonrası benlerin alınmış hali

Bazı tedavi seçenekleri hastayı şaşkına düşürecek kadar çabuk ve etkili olabilmektedir.Ben tedavisi de bunların tipik örneğidir.Benlerin  tedavisi artık o kadar  gelişmiş duruma geldi ki. SGK ile anlaşması olan bazı özel sektör sağlık merkezleri bu işi başarı ile yapmaktadırlar.

Hasta yıllarca her aynaya baktığında gördüğü hatta bazen gözüne batar gibi gördüğü beninden saniyeler içinde kurtulduğunda “aaaa bu kadar basitse ben bu beni yıllardır neden taşıdımki” demektedir.


 

 

 

 

Ben Aldırma Öncesi Sonrası Görünüm

Görsel olarak  olarak bozukluk  meydana getiren vi kişiyi toplumsal ilişkilerinde tedirgin eden hatta  güvensizlik duygusu yaratan bu kadar basit bir şekilde tedavi edilebilen benleri taşımak son derece gereksizdir ve bende yıllar içinde olabilecek değişiklikler açısından da risklidir.

Benlerin tedavisi eskisi gibi zor bir süreç olmaktan çıkmıştır.Son derece başarılı sonuçlar çok kısa sürelerde elde edilebilmektedir

Benler  kişiyi çoğu zaman olduğunda daha yaşı göstermekte kişinin yüzünde bakımsız  yüz görüntüsü oluşturmaktadır

Ben Ameliyatı

Günümüzde teknolojinin sağlık alanına katmış olduğu yeniliklerle bir çok sorun ve hastalığın tedavisi de pratik bir hal almıştır. Aynı şey ben tedavisi için de geçerlidir. Geçmişte teknolojinin söz konusu olmadığı zamanlarda et benleri ameliyat edilerek alınır, ben alındıktan sonra ise benin iki katı büyüklüğünde dikiş atılırdı. Dolayısıyla bu bölgede dikiş izi kalır, benin verdiği rahatsızlıktan çok fazla rahatsızlık duyulmasına sebep olurdu. Fakat teknolojinin kattığı cihazlarla yapılmakta olan ben alımlarında sivilce izinden daha belirsiz bir iz kalmaktadır.

Detaylı bilgi için http://www.ideaklinik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

18 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Sadece kabarik olan benler mi alinabilir yoksa diger yuzeysel benlerin de yok edilmesi mumkun mu ?Ve ikisinide ssk karsiliyor mu tesekkurler .
  Op.Dr.atilla Kaya
  tüm benler tedavi edilebilir.hayır ben tedavisini ssk karşılamaz.yalnız ssklı hastalarımızı kliniğimizde %50 indirimli tedavi ediyoruz

 2. merhaba.benim yüzümün sagtarafinda 14-16 kaverengi benler var ve kücükler et beni degiler iz kalmasindan ve cukur kalmasindan cok korkuyprum ve ben yurtdisindanmim güvenebilcegim ve dogru yer olmasini istiyorum bi seansta alinabilirmi ve sizi cuma günü aradim ve fotograf gönderdim ama cvp gelmedi.lütfen geri dönerseniz sevinirim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Klinik Genel Cerrahi Uzman
  Idea Klinik Cerrahi merkezinde benleri laser veya radyofrekans yöntemiyle alıyoruz. Genellikle tek seansta bitiyor . Benler derinse daha az iz kalması açısından derin çalışmıyoruz , tabaka tabaka alıyoruz,bu nedenle 2. hatta 3.seans gerekebiliyor. İz de genellikle kalmıyor ancak benin derinliğine ve dokunuzun onarma gücüne bağlı olarak hafif iz kalabiliyor.
  Geçmiş olsun

 3. merhaba.Hastaneye ben tedavisi icin gittim ve bana krio tedavisini onerdi.Simdi internette arastiriyorum bu tedaviyi,birkac sitede ciltte bosluk kaldigi yaziliyor.Bu dogru mu,kriodan sonra bosluk kalmamasi icin neler yapmamiz gerekir?
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Klinik Genel Cerrahi Uzmanı
  Krio tedavisi biz yapmıyoruz. Onun yerine radyofrekans ve laser tedavisi öneriyoruz.ayrıntılı bilgi ve görseller için http://www.bentedavisi.com ve http://www.ideaklinik.com adresini inceleyebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 4. Meraba. Yüzümdeki kahverengi benlerin sayisi cok fazla yaklasik 20 25 tane var ve git gide cogaliyor en tehlikesiz ve en saglam tedavi hangisi bilgi alabilirmiyim. Sehir onemli degil ben atlar gelirim
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Klinik Genel Cerrahi Uzmanı
  Benleri radyofrekansla çoğunlukla tek seansta,bazen 2-3 seansata kesin çözüm alabiliyoruz.Tarifiniz ben mi yoksa güneş lekesimi bilmek gerekir.Daha iyi değerlendirebilmemiz için 0532 4639682 numaralı telefona WhatsApp dan fotoğraf gönderebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 5. Benim yüzümde 10 dan fazla ben var fakat küçükler ve et ben değiller ameliyatla alınırlar mı? Bu buharlaştırmada sonradan tekrar çıkıyo diyolar doğrumu? Bide doğuştan az benim vardi bazen azalip bazen çoğaliyolar sonra tekrar çikar mi ??
  Op.Dr.Seher ŞİRİN(Genel Cerrahi Uzmanı)
  Ameliyatla ben alındığı zaman mutlaka dikiş izi kalır. Radyofrekansla buharlaştırmada belli belirsiz iz kalır.Cildiniz yatkınsa benin alınması başka bir yerde çıkmayacağını garanti etmez.Beniniz alınmasa da çıkabilir.
  Geçmiş olsun

 6. Merhaba yüzünden iki tane 1, 5 santim çapında benim var ve bunları aldırmak istiyorum ama ilerde kanser riski olurmu diye korkuyorum lütfen bu konu ile ilgili bilgi verirmisiniz
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Beni aldırmazsanız kanserleşme olabilir beni aldırdığınızda kanserleşme riski de ortadan kalkar, olmayan ben doğal olarak kanserleşemez.

 7. merhaba benim benim küçük yapısık bunu iz almayan yöntemle aldırabilirmiyim koyu renkte yüzümün ortasında olduğu için tedirginim iz kalsın istemiyorum
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  İz kalmayan yöntem dünya da yok ama farkedilmeyecek kadar belirsiz iz kalacak yöntemlerle tedavi edebiliriz.

 8. KESEREK YAPILANN TEDAVİLR TARİH OLDU DEMİŞSİNİZ?
  AMA HİÇ BİR DOKTOR BUNU DIŞINDA BİRŞEY ÖNERMİYOR VE DİĞER YÖNTEMLERİ ÇOK SAKINCALI BULUYORLAR
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Tamam siz ameliyatla aldırın o zaman

 9. doktor bey dün yanlıslıklı tırnağım benime değdi ve yerinden kalktı .bi kısmıyla hala duryr.yesil mercimek tanesi büyüklüğünde ve siyah.doktor elektrklyle alalım dedi.ben korkuyorum.sonradan bi sorun olurmu diye.krem verdi fucidin.bunu kullanyrm.kandiliginden düsermi yada böyle kopuk drması dahamı sakıncalı
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  kpuk durmasının sakıncası yok ama alınması daha mantıklı

 10. Mobil klinik yapıp şehirleri gezerseniz ,türkiyede benli kimse kalmaz.Herkes istanbula gelip gidemiyor.Tavsiyem ameliyatsız tedavi olunabilecek mobil klinik ile gezmeniz.Muş’a gelirseniz ilk müşteriniz ben olurum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyi fikir :)

 11. Siz nasil bir yontem tavsiye edersiniz? Plastik cerrahiye gittim. Benleri gordukten sonra keserek alabilecegini soyledi. Benlerim biraz irice.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  keserek ben tedavisi tarih oldu,teknolojiyle tedavileri araştırın
  http://www.ideaklinik.com ye bakabilirsiniz.

 12. İyi günler Atilla bey, 2 tane boynumda, 2 tane ensemde 4 benim aynı anda kesilerek alınacak. Ama kafama takılan iki sorum olacak size. Sonrasında çok ağrı hisseder miyim? Hepsi aynı bölgede kesikler olacak. Boynumu hareket ettirmekte çok zorlanır mıyım? Bir de 1 yaşında emzirdiğim bebeğim var. Sonrasında kullanacağım ilaçların ona bir zararı olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkürler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iyide ben ameliyatı tarih oldu, bunca teknoloji varken beni ameliyat ettirmek pire için yorgan yakmak gibidir.ciddi ağrınız olmaz,sakıncası olacak ilaç verilmez

 13. Yaşım 14,
  yüzümde dokununca hissetmediğim benler var kırmızı ve siyah renkte biraz büyük olanlarda var neyapmalıyım yaşımın küçük olması bir sorun oluşturumu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her yaşta bu tür benleri tedavi ediyoruz

 14. Atilla Bey İZMİR de düz benleri aldirabilecegim bu konuda çalışan bir doktor veya klinik adi verebilir misiniz? İyi çalışmalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  verebileceğim bir adres yok :(

 15. Merhaba Atilla Bey benimde yüzümde irili ufaklı benler var beni 3 tanesi rahatsız ediyor bunları aldırmak istiyorum ama beni korkutan şey iz kalıp kalmaması. bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirm
  Op.Dr.Atilla KAYA
  teknolojik tedavilerle farkedilir iz kalmaz

 16. Selam Atilla Bey benim yüzümde ciltten kabarık benler var. Bunları aldırmak istiyorum ancak tedaviden ne kadar sonra kendi cilt rengine döner okulum olduğu için görsel anlamda çok fazla etkilenir miyim? teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bir kaç haftada düzelir ama alındığı anda bile önceki helinden daha güzel görünür

 17. selam hocam benımde anlımda ceviz içi büyüklüğünde ben var aldırmak istiyorum ama pek ayrıntılı bilgi bilmiyorum ssk karşılıyor mu ve kaç seansta bittiği gibi sorunlar hep kafamı karıştırıyor yardımcı olursanız sevinirim
  lütfen acil cevep bekliyorum hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @ ideaklinik.com ye resim göndereyin değerlendireyim

 18. kolay gelsin ben 1.5 sene önce yüzümdeki benlerimi aldırdım ama biraz boşluk kaldı yani rahatsız ediyo belirgin olmasada iz var napmam gerekir?Lütfen cevap
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1.5 yıldan sonra değişiklik olmaz ve bir şey yapmak zor keşke önce araştırıp iz bırakmayan yöntem kullanan yere yaptırsaydınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018