Kuyruk Sokumunda Ağrı

Kuyruk sokumu bölgesi otururken vücudun ağırlığını taşıdığı için ezilmeye yada ağırlık taşımaya müsait bir alandır ve pek ağrısı olmaz.Ağrı olduğunda bir hastalık olduğu akla gelir çok seyrek ortopedik hastalık görülse de ağrı sebebi genellikle kıl dönmesinden kaynaklanan sorunlardır.

Kıl dönmesi normal şartlarda ağrı yapan bir hastalık değildir ve sıklıkla tesadüfen farkedilir ancak doku içindeki kıl yumağı büyükse ezilmeye bağlı hafif bir ağrı olabilir.Belirgin ağrı varsa bu durumda kıl dönmesi iltihabı akla gelir iltihabın düzeyine göre ağrının şiddeti değişik olur.Çok şiddetli ağrı varsa bu durumda kıl dönmesi apsesi düşünülür.Kıl dönmesi apsesine genellikle şişlik ve kızarıklık gibi bulgularda eşlik eder.Apse zamanında boşaltılmazsa ateşte yapabilir.

Tedavi iltihabın düzeyine göre antibiotik veya antibiotiğe ek olarak apsenin boşaltılması şeklinde yapılır.Apse boşaltılmazsa 3-4 gün sonra kendiliğinden boşalır ama bu doğru bir yaklaşım değildir çünkü boşalıncaya kadar apse ilerler ve dokuda yaptığı hasar daha büyük olur.

Kıl dönmesi hakkında daha fazla bilgiyemi ihtiyacınız var ? Yandaki linkten faydalanabailirsiniz. http://www.kildonmesi.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018