Bayan hemoroid doktoru

Hemoroidi olan kadınlar utandıklarından dolayı erkek doktora muayene olmak istemezler öyle ki sırf bu utanma sebebiyle yıllarca ıstırap çekenler vardır. Bayan hemoroid doktoru arayışıyla uzak şehirlere gitmeye bile razı olurlar.
Kadın cerrah daha çok mutaassıp ailede yetişen kızların özellikle makat bölgesi hastalıklarının muayenesinde daha rahat olmak istedikleri için tercih ederler. Makat hastalıklarının teşhisi veya anoskopi muayenesi gibi teşhis için gerekli aletle bakma durumlarında hastalar utanmakta ve rahatsız olmaktadır.
Bayan hastalar bu konuda daha hassas olup haklı olarak kadın genel cerrahi uzmanı istemektedir.
Ancak ne yazık ki Türkiye de bayan hemoroid uzmanı sayısı oldukça azdır.
Özellikle makat hastalıkları (basur, kıl dönmesi, çatlak, fistül) muayenesinin secdeye varır pozisyonda yada yan yatar pozisyonda olması sebebiyle bayan hastalar sıkılmakta ve bu sıkıntı sebebiyle zaten dar olan bölgede muayene rahatça yapılamamaktadır, her ne kadar hastayı rahatlatmak için makat muayene şortu gibi arkası delik kıyafetler giydirilse de bu da ciddi bir rahatlık vermemekte hatta bir çok kişi için o tür kıyafetler daha rahatsız edici olabilmektedir.
Erkek hastalar bu konuda daha rahat olsa da bayanlar sıkıntı duyabilmektedir. Bu durumda makat hastalıkları (basur, kıl dönmesi, makat çatlağı, fistül) tedavisi yapılan kliniklerde kadın genel cerrahların bulunması insani açıdan daha doğru görünmektedir. Bayan hemoroid uzmanı olan hastaneler dendiğinde İstanbul da bile sınırlı sayıda klinik vardır, kadın genel cerrah olan devlet hastanesi dendiğinde Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi göze çarpmaktadır.

Bayan Hemoroid Doktoru İstanbul

Bayan genel cerrah olan hastanelerin en bilineni İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde cerrahi asistan eğitiminde de görevli Dr. Seher ŞİRİN genel cerrahi kliniğinde çalışmakta ağırlıklı olarak makat hastalıkları (proktoloji) konusuyla ilgilenmektedir.
Uzun yıllardır hemoroid tedavisi ile ilgilendiği ve doktorlara eğitim veren bir hastanede için bu konuda tecrübesi de üst düzeylerdedir.
bayan basur doktorlarıDr.Seher ŞİRİN anal bölge rahatsızlıkları yanı sıra bayanların bir diğer utandığı organları meme hastalıkları (meme kanseri, iyi huylu ur vs) konusunda hasta kabul etmektedir.
Proktoloji uzmanı bayan ( basur uzmanı bayan ) doktorun az olması sebebiyle özellikle genç kızlarda daha belirgin olmakla birlikte tüm kadınlarda tedavisini erteleme eğilimi olmakta ve hastalıkları ilerlemektedir.
Her ne kadar erkek hekime muayene olmak rahatsız edici olsa da yinede tedavi ertelenmemelidir çünkü basur diye düşündüğünüz hastalık gerçekte kötü huylu bir hastalık olabilir ve zaman kaybı çok önemli olabilir.

Op Dr Seher Şirin İletişim Bilgileri
Zeytinlik mahallesi. Yakut sokak. No:24 Kat:3 Bakırköy – İstanbul
TEL: 0212 572 72 65
GSM: 0542 621 08 88

Bayan Hemoroid Doktoru İzmir
Op. Dr. Demet AĞRAS İzmir ve Ege bölgesinde makat hastalıklarına özel çalışan tek proktoloji uzmanıdır. Makat hastalıkalrı teşhis, tedavisi ile ilgilenen branşa proctoloji bu konuda uzman olan doktora da proctolog denmektedir.

Dr. Demet AĞRAS KİMDİR ?
 Hastalarına karşı daima güler yüzlü yaklaşımı , samimiyeti olan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Demet Ağras 31 Mart 1973 tarihinde İzmir/Alsancak’ta doğmuştur. İlkokul eğitimini Kenan Gamsız İlk Öğretim Okulunda bitirmiş ortaöğretim ve lise eğitimlerini de aynı yer olan Karşıyaka Lisesinde tamamlamıştır.
1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş, genel cerrahi uzmanlık ünvanını da yine Ege Üniversitesi’nde almıştır. İzmir ilinde birçok hastanede ve ilçesi Bergama’da da uzun yıllar görev yapmıştır.

Yüzme alanında çok iyi derecelere sahip olan Ağras müzik aletlerine olan merakından piyano çalmaya başlamış, şuan 10 yaşında olan kızı Irmak’ın da bu eğitimi almasını sağlamıştır. Birçok alanda kendini devamlı geliştirmeye çalışan Op. Dr. Kızıyla vakit geçirmekten büyük keyif alır,  boş zamanlarda toprak ve bitkilerle ilgilenmektedir. Evinde çok sayıda hayvan besler, kelimenin tam anlamıyla iyi bir hayvan severdir.

Op Dr Demet Ağras İletişim Bilgileri

Atatürk cad.  No : 174 / 1 Ekim Apt. Kat: 4 Daire: 8 KONAK /İZMİR

0542 295 52 54 –  0232 422 10 06

Kadın Proktoloji Uzmanlarının Tedavi Ettiği Hastalıklar

 • KIL DÖNMESİ (PİLONİDAL SİNÜS) TEDAVİSİ

Kıl dönmesi tedavisinde gelişmiş yöntem olan mikrosinüsektomi yöntemini uygulamaktadır. Bu tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine göre daha konforlu yöntemdir. Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından mikro sinüsektomi ameliyatı bölgesel uyuşturmayla, 2-3 cm deri kesilerek yapılır. İşlem 5-10 dakikada tamamlanır. Hastalar aynı gün taburcu olarak günlük yaşantılarına devam edebilirler. Pansuman gerekmez, hastalar 3.gün banyo yapabilir.

 • BEN (NEVÜS) TEDAVİSİ

Radyofrekans, lazer, plazma, buharlaştırma yöntemleriyle ben tedavilerini yapmaktadır. En az iz bırakan yöntemler olarak bilinmektedir. Her ben 2-3 dakşikada alınabilmekte, iyileşme tamamlandığında sohbet mesafesinden zor algılanabilecek kadar belirsiz iz kalabilmektedir.

 • HEMOROİD (BASUR) TEDAVİSİ

Hemoroid dereceli rahatsızlıktır. Uygulanacak tedavi yöntemi hastanın durumuna göre belirlenir. THD, Lastikle Boğma, Lazer yöntemlerini uygulamaktadır. Hepsi ayaktan uygulanabilen, hastanın iş gücü kaybına neden olmayan uygulamalardır.

 • KONDİLOM (ANAL VE GENİTAL SİĞİL,HPV )

Çoğunlukla cinsel ilişkiyle bulaşan genital siğilleri radyo frekans yöntemiyle tedavi etmektedir. En etkili yöntem olarak bu yöntemi kullanan Op Dr Demet Ağras hastalarını aynı gün şifayla taburcu etmektedir. Kondilom tedavisi bir defa ücret karşılığında iyileşene kadar takip uygulama şeklindedir. 6 seansa kadar ek ücret alınmaz.

 • NASIR (CALLUS) TEDAVİSİ

Gelişmiş etkili tedavi yöntemi olan radyofrekansla buharlaştırma yöntemiyle nasır tedavilerini yapmaktadır. Kısa sürede tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Nasının kökü net şekilde alındığı için tekrar etme ihtimali yok denecek kadar azdır.

 • ANAL FİSSÜR (MAKAT ÇATLAĞI) TEDAVİSİ

Makat çatlağı ağrı,batma, yanma, kaşıntı belirtileriyle kendini gösteren rahatsızlıktır. Botox ve lazer tedavilerini kullanarak hastaların kısa zamanda rahatlamasını, iyileşmesi kolaylaştırmaktadır. Gereken vakalarda LİS ameliyatı da (lateral internal sfinkterotomi) yapmaktadır

 • SİĞİL

Siğil tedavilerinde radyofrekansla buharlaştırma yöntemini kullanmaktadır. Gelişmiş etkili yöntemlerden biridir.

 • MEME HASTALIKLARI

Meme hastalıklarını da tedavi etmektedir. Hastaları el ile muayene ettikten sonra gerek görülürse ultrason, mamografi isteyerek teşhisin kolaylaşmasını sağlar. Cerrahi müdahale gerektiren kısmını tedavi ederek hastalarını şifayla taburcu eder.

 • ANAL FİSTÜL

Apselerin tedavi edilmeyip, yol açarak delik oluşturmasına fistüldenir. Bu alanda da oldukça başarılı olan Op. Dr. Ağras fistül yolunu lazer yöntemiyle açarak hastayı konforlu bir şekilde sağlığına kavuşturmaktadır.

Bayan genel cerrah olan hastaneler

 Bayan genel cerrah daha çok mutaassıp ailede yetişen kızların özellikle makat bölgesi hastalıklarının muayenesinde daha rahat olmak istedikleri için özellikle tercihleridir. Makat hastalıklarının teşhisi veya anoskopi muayenesi gibi teşhis için gerekli aletle bakma durumlarında hastalar utanmakta ve rahatsız olmaktadır. Bayan hastalar bu konuda daha hassas olup haklı olarak kadın genel cerrahi uzmanı istemektedir. Ancak ne yazık ki Türkiye de bayan genel cerrah sayısı oldukça azdır. Bayan genel cerrahi muayenesi için şu linkten randevu alabilirsiniz.

 

https://www.ideaklinik.com
https://www.basurklinigi.com/basur-doktoru/

2 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Merhaba bakırköy kliniğiniz şu an tadilatta ve calışmadığınız öğrendim size ulaşamadım yardımcı olur musunuz. Özel muanenezin var mı öğrenmek istiyorum sizinle nasıl irtibata geçebilirim
  Op Dr Seher Şirin
  Yılın ilk günlerinde ideklinik @ gmail.com a yazın randevu verebiliriz.

 2. Merhaba, benim hemoroid sorunum var 34 yashindayim Bulgaristandanim Iki doktorlara ulashtim iki degishik diagnoz aldim Karar verdim Istanbul doktorusuna da ulasem Sorum fiatI, ve nasil tedavesi yapilir Ich hemoroid 1 eyde 2 stepen doktorun biri soyledi bana Halam Istanbulda yashiyor bana yardimci olacak
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Klinik Proktoloji Uzmanı
  Tedavi ve fiyat önerebilmek için öncelikle anoskopla muayene etmek,muayene sonucunda hemoroidin tipine ve derecesine göre tedavi belirlemek gerekir.Örneğin 2-3. evre İç hemoroidse lastik bantla boğma veya laser tedavisi yapıyoruz. Ücret Sigortalılara 840 tl,sigortanız yoksa 1600 tl. dir.İstanbul’a geldiğinizde Kliniğimize (Idea Klinik)gelirseniz muayene edip hangi tedaviyi uygulayacağımıza karar veririz.
  Geçmiş olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Genel saglik © 2018